Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

69 procent Amerykanów widzi Rosję jako zagrożenie

0
Podziel się:

Wyniki sondażu zostały zestawione z rezultatami sprzed dwóch lat: wtedy tylko 47 procent Amerykanów spoglądało na Rosję jako na zagrożenie dla USA.

69 procent Amerykanów widzi Rosję jako zagrożenie
(wikipedia/CC BY-SA 3.0/ Elcobbola)

Opublikowane w piątek przez CNN/ORC International wyniki badania opinii publicznej zostały zestawione z rezultatami podobnego sondażu sprzed dwóch lat: wtedy tylko 47 procent Amerykanów spoglądało na Rosję i Putina jako na zagrożenie dla USA.

_ -Te 69 procent to najwyższy wynik od czasu rozpadu ZSRR _ - powiedział Keating Holland, szef działu sondaży telewizji CNN. Te wyniki pokazują coraz większą niepopularność Władimira Putina: tylko 11 proc. Amerykanów ma do niego pozytywny stosunek jako do polityka.

Sondaż przeprowadzono w ciągu trzech dni - od ubiegłego piątku do niedzieli. Margines błędu wynosi 3,5 proc. Niemal połowa jego uczestników uważa za prawdopodobne, że świat w ciągu najbliższych lat powróci do swego rodzaju zimnej wojny. Ośmiu na każdych dziesięciu Amerykanów uważa, że Rosja wysyłając swe wojska na Krym pogwałciła prawo międzynarodowe.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)