Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

6 firm wpłaciło wadia za majątek stoczni Szczecin

0
Podziel się

Na 20 lipca zaplanowano licytacje na aktywa, które dotąd nie zostały sprzedane.

6 firm wpłaciło wadia za majątek stoczni Szczecin
(Stocznia Szczecin S.A.)
bDKfSQGd

*Majątek stoczni Szczecin wystawiono łącznie do 27 przetargów; inwestorzy zgłosili się do 9 licytacji - poinformował zarządca kompensacji Roman Nojszewski. Zarządca kompensacji nie chciał ujawnić, ile wynosi łączna kwota wpłaconych wadiów. *

_ - Zdecydowaliśmy się nie podawać tej kwoty, by nie osłabiać naszej pozycji negocjacyjnej. Gdybyśmy ujawnili te informacje, to firmy, które złożyły oświadczenia rejestracyjne, mogłyby się domyślać, czy mają konkurenta _ - powiedział wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Chętni nazakup majątku szczecińskiej stocznimieli czas do środy na składanie oświadczeń rejestracyjnych oraz wpłatę wadium, uprawniającego do udziału w przetargach. Na 20 lipca zaplanowano licytacje na te aktywa szczecińskiego zakładu, które nie znalazły nabywców w ubiegłym roku.

bDKfSQGf

Wiceminister skarbu podkreślił, że po raz kolejny realizowana jest próba sprzedaży części majątku stoczni Szczecin. _ - Mamy nadzieję, że liczba inwestorów, którzy wpłacili wadia i złożyli oświadczenia rejestracyjne, przełoży się na udział w przetargach 20 lipca _ - powiedział.

Pytany, jak ocenia zainteresowanie inwestorów aktywami szczecińskiego zakładu wiceminister odparł: _ Trudno oceniać poziom zainteresowania. Próbujemy ten proces konsekwentnie realizować. Mamy czas do końca pierwszego kwartału 2011 roku _.

Leszkiewicz zapowiedział, że w zależności od efektów lipcowych przetargów, zostaną przeprowadzone we wrześniu aukcje dotyczące niesprzedanych aktywów stoczni Szczecin.

bDKfSQGl

Inwestorzy od 21 maja do środy mogli zapoznawać się z wystawianymi w przetargach aktywami majątku stoczni w Szczecinie. Chodzi o nieruchomości: pochylnię Wulkan, malarnię, prefabrykację, czyli miejsce, w którym powstają konstrukcje stalowe, pochylnię Odra oraz zlokalizowane w pobliżu niej grunty.

Cena sprzedaży poszczególnych nieruchomości wynosi odpowiednio około: 28,3 mln zł, 6,5 mln zł, 21,5 mln zł, 14,5 mln zł oraz 7,6 mln zł. W połowie czerwca ukazały się również ogłoszenia na ruchome części majątku stoczni. Łączna wartość wystawianego na sprzedaż majątku - to około 120 mln zł.

W wyniku przeprowadzonych w ubiegłym roku przetargów i aukcji nabywców znalazło 9 z 19 pakietów majątku stoczni Szczecin. Na przeprowadzenie kolejnych licytacji aktywów zakładów w Gdyni i Szczecinie zgodziła się pod koniec kwietnia tego roku Komisja Europejska. _ _

_ - KE zezwala na przedłużenie i kontynuowanie procesu kompensacji wobec stoczni do końca pierwszego kwartału 2011 r. w zakresie procesu sprzedaży składników majątkowych _ - czytamy w środowym komunikacie zarządcy kompensacji.

bDKfSQGm

Kontynuowanie sprzedaży stoczniowych aktywów ma się odbywać zgodnie z tzw. specustawą stoczniową oraz wymogami KE. Chodzi o sprzedaż części majątku stoczni w otwartych, nieograniczonych przetargach, gdzie o wyłonieniu zwycięzcy decydowałaby najwyższa cena.

bDKfSQGG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)