Okres jesienno-zimowy to czas, w którym szczególną uwagę należy zwrócić na ochronę i nawilżenie skóry. Działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych możemy skutecznie zniwelować zabiegami pielęgnacyjnymi. Mróz, wilgotne powietrze, wiatr – to wszystko ma wpływ na stan naszej skóry. Jak dbać o nią w chłodniejsze dni, zapytaliśmy ekspertkę Mariolę Wolniak z kliniki Viva-Derm.
Oczyszczanie skóry
Podstawą każdej pielęgnacji skóry jest dokładne i delikatne jej oczyszczanie za pomocą starannie dobranych kosmetyków oraz ich konsystencji. Skóra, która jest wysuszona i podrażniona, jest mniej odporna na zmienne i nieprzyjazne czynniki atmosferyczne, zimny, suchy wiatr i mróz. Po odpowiednim oczyszczeniu skóry przy użyciu preparatu, który nie będzie jej podrażniał, należy zastosować odpowiedni krem.
Zastosowanie odpowiedniego kremu
Idealny krem powinien zawierać substancje pomagające utrzymać wodę w skórze, czyli ceramidy, kwasy tłuszczowe, glicerynę, kwas hialuronowy, substancje łagodzące podrażnienia, np. alantoinę, aloes, wyciągi z rumianku, owsa, wszelkiego rodzaju antyoksydanty, np. witaminę E, olej arganowy, koenzym Q10, wyciągi z zielonej herbaty, olej awokado.
Zwróć uwagę na konsystencję kosmetyku
Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej konsystencji do typu skóry – do skóry suchej i wrażliwej może być to formuła bardziej gęsta, tłusta, bogata, natomiast do tłustej i mieszanej krem powinien mieć postać lekkiej, nietłustej emulsji.
Skóra wymagająca specjalnej ochrony
Szczególną uwagę należy poświęcić skórze problematycznej, np. z AZS (atopowe zapalenie skóry), u pań po menopauzie, u osób leczących trądzik zwykły jak i różowaty oraz inne jednostki chorobowe, w których przebiegu skóra jest wysuszona, podrażniona i mniej odporna.
Stosuj preparaty z filtrami UV
Zarówno w okresie letnim, jak i zimowym przed wyjściem z domu należy stosować preparaty z filtrem UV w celu ochrony skóry przed negatywnym działaniem słońca. Wszystkie zalecenia dotyczą również skóry całego ciała oraz ust.
Stosuj zabiegi pielęgnacyjne
Okres zimowy to najlepszy czas, aby przy pomocy bardziej intensywnych zabiegów zniwelować przebarwienia powstałe w lecie, spłycić zmarszczki mimiczne, jak i grawitacyjne, usunąć blizny potrądzikowe oraz poprawić koloryt, jędrność, strukturę skóry. Po tych zabiegach nie wolno wystawiać skóry na działanie słońca. Zimą więcej czasu spędzamy w domu, więc jest to odpowiedni moment na rekonwalescencję.
Zabiegi zalecane w okresie zimowym – poleca Mariola Wolniak, magister kosmetologii z kliniki Viva-Derm
- Laser frakcyjny CO2, który działa na zasadzie fototermolizy ablacyjnej. Zabieg ten regeneruje skórę, stymuluje produkcję kolagenu, co skutkuje poprawą tekstury skóry, przywróceniu gładkości i jędrności
- Peelingi chemiczne o działaniu silnie złuszczającym. Jest to zabieg mający natychmiastowe działanie, dzięki szybkiemu, płytszemu lub głębszemu złuszczeniu skóry. Po złuszczeniu skóra pozostaje odświeżona, nawilżona, defekty skóry oraz przebarwienia są mocno zredukowane
- Dermapen jako zabieg lub w terapii łączonej – poprzez kontrolowane mikronakłuwanie skutecznie niwelujemy nierówną powierzchnię skóry, brak jędrności oraz blizny i rozstępy
- Epilacja laserowa – trwałe usuwanie zbędnego owłosienia przy użyciu lasera diodowego Vectus Palomar. W okresie mniejszego nasłonecznienia bez obaw możemy wykonywać na każdej okolicy skóry
- Laserowe zamykanie naczynek – zabieg pozwalający na szybkie i skuteczne korygowanie zmian naczyniowych.
- W okresie zimowym wskazane są mniej inwazyjne zabiegi rewitalizujące skórę takie jak: mezoterapia igłowa, bezigłowa, pelleve (fale radiowe), zabiegi pielęgnacyjne, np. Elizabeth Arden, oraz naświetlanie lampą LED, masaże ciała i twarzy przy użyciu urządzeń LPG endermologie, Maximus - wymienia Mariola Wolniak.
Informacja prasowa