Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

85-lecie Związku Młodzieży Wiejskiej. Piechociński o ZMW

0
Podziel się:

- W zgodnej gromadzie jesteśmy w stanie dokonywać rzeczy wielkich. Rozproszeni, skłóceni - przegrywamy - mówił szef PSL Janusz Piechociński podczas uroczystości 85-lecia Związku Młodzieży Wiejskiej.

85-lecie Związku Młodzieży Wiejskiej. Piechociński o ZMW
(Jan Bielecki/East News)

- _ W zgodnej gromadzie jesteśmy w stanie dokonywać rzeczy wielkich. Rozproszeni, skłóceni - przegrywamy _- mówił szef PSL Janusz Piechociński podczas uroczystości 85-lecia Związku Młodzieży Wiejskiej. Jak dodał, ZMW to siła skupiona w zdaniu: _ razem możemy więcej _.

Wicepremier w swoim przemówieniu podkreślał, że w dzisiejszych czasach należy położyć nacisk na patriotyzm życia codziennego. _ - Dzisiejszy świat wymaga ludzi aktywnych, którzy szanują wartości i potwierdzają je we własnym życiu _ - przekonywał.

Lider ludowców mówił też o potrzebie dokonania rachunku sumienia, by _ przez kłótliwość, niechęć, wojny na dole i górze _ nie zmarnować szans, które przyniosło powstanie Solidarności.

_ - Czy z tych wielkich wartości, z tamtych uniesień ocaliliśmy dla przyszłych pokoleń to, co najważniejsze? _ - dodał. Jak zaznaczył, ten rachunek sumienia będzie dokonywany w rządzie, koalicji i parlamencie.

Obecny na uroczystości minister rolnictwa Stanisław Kalemba powiedział, że Polska w perspektywie 2014-2020 będzie miała największy budżet ze wszystkich państw członkowskich UE.

_ - Na wspólną politykę rolną będziemy mieli piąty budżet w UE. Na rozwój obszarów wiejskich największy budżet ze wszystkich państw, to jest ok. 11 mld euro _ - wyliczał Kalemba.

Podkreślił on, że w rządzie _ trwają intensywne prace _ i zaznaczył, że spotkał się w ostatnich dniach z ministrem finansów Jackiem Rostowskim i minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską. _ - Budżet w nowej perspektywie może być większy, i w moim przekonaniu będzie większy niż w obecnej perspektywie _ - ocenił.

Uroczystość 85-lecia ZMW odbyła się w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Wśród gości na 85. rocznicy powstania związku pojawili się m.in. europosłowie PSL Jarosław Kalinowski i Czesław Siekierski, wiceszef kancelarii prezydenta Dariusz Młotkiewicz oraz europoseł SLD Wojciech Olejniczak.

Związek Młodzieży Wiejskiej to organizacja pozarządowa, która powstała w 1928 r.; obecnie liczy około 10 tys. członków.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)