Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Abonament RTV zostanie zniesiony?

0
Podziel się:

Tak uważa szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zdaniem Jana Dworaka, finansowanie mediów publicznych w oparciu o abonament może być skuteczne jeszcze przez rok czy dwa lata.

Abonament RTV zostanie zniesiony?
(monkeybusinessimages/iStockphoto)

Prezes KRRiT podkreśla, że choć ściągalność abonamentu się zwiększyła, to płaci go zaledwie kilka procent słuchaczy i widzów mediów publicznych. Jan Dworak ostrzega przed przeciąganiem prac nad nowymi rozwiązaniami, które abonament mogłyby zastąpić.

- _ Albo te prace zostaną podjęte w tej chwili, w okresie przedwyborczym, albo to będzie zrobione dopiero za trzy lata. A to byłoby wielkim zagrożeniem dla mediów publicznych _ - uważa Jan Dworak, szef KRRiT.

Według zeszłorocznego sprawozdania KRRiT rosną wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego. W 2012 roku było to 550 mln, a w 2011 - 470 mln.

Czytaj więcej w Money.pl
Tyle wyniosą dochody mediów publicznych w 2012 roku Jan Dworak tłumaczy, skąd dodatkowe pieniądze i dlaczego musimy płacić za abonament.
Dworak spowiada się w Senacie. TVP... Coraz większa ściągalność abonamentu i refleksja, co zrobić w warunkach kurczącego się rynku reklamy - to główne wątki jego wystąpienia.
TVP uruchomi dwa nowe kanały. W 2013 r. KRRiT podjęła uchwałę w sprawie przyznania TVP koncesji satelitarnej na nadawanie programu informacyjnego pod nazwą TVP Info.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)