Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE
Średnie pensje rosną w skali roku; ale dwa ostatnie miesiące to spadki

Chińczycy z długami, tracą klub. Fundusz przejmuje AC Milan

Chińczycy z długami, tracą klub. Fundusz przejmuje AC Milan

W połowie maja Chińczycy przejmowali jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich. Fot. AFP PHOTO / MIGUEL MEDINA
W połowie maja Chińczycy przejmowali jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich.

Amerykański fundusz inwestycyjny Elliott Management przejął kontrolę nad zadłużonym włoskim klubem piłkarskim AC Milan. Poprzedni właściciel, Li Yonghong, stracił drużynę po zaledwie roku.

W połowie ubiegłego roku głośno było o zmianach właścicielskich w klubie z Mediolanu. Z AC Milan rozstał się wtedy Silvio Berlusconi - były premier Włoch, który na czele drużyny stał od blisko 30 lat.

Schedę przejęli po nim chińscy inwestorzy, z biznesmenem Li Yonghong na czele. Wydał 740 mln euro, co było największą transakcją Azjatów w europejski klub.

Przygoda z włoską piłką dla Chińczyków nieoczekiwanie szybko się zakończyła. Agencja Reuters donosi, że Elliott Management rozpoczął przejmowanie aktywów AC Milan od Li Yonghong. Biznesmen bowiem nie spłacił zadłużenia wobec funduszu, który finansował klub od roku. M.in. spłacając długi wobec banków.

III liga to nie jest bajka. Biznesmen kupił klub jak w komputerowej grze


Najnowsze doniesienia mówią o tym, że Elliot Management nie zamierza od razu pozbywać się AC Milanu. Co więcej, ma zasilić budżet klubu kwotą 50 mln euro.

Choć to ogromna kwota i tak nie wystarczy na pokrycie tylko bieżących strat. Szacuje się, że ostatnie 12 miesięcy AC Milan był 75 mln euro pod kreską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
@@@@
2018-07-11 22:05
po kiego funduszowi włoski bamkrut??