Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mtsl
22.11.2018 12:30

Syn Kamińskiego z posadą w Banku Światowym. Balcerowicz: to pierwsza taka sytuacja

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandra Szmigiel/Reporter)

Do tej pory było przyjęte, że do Banku Światowego rekomendowano osoby zatrudnione w NBP, które się wykazały, odpowiednim poziomem kompetencji i rzetelności. Kacper Kamiński, to wedle mojej wiedzy, pierwszy przypadek, gdy mamy do czynienia z osobą niezatrudnioną w Banku – powiedział w programie „Money. To się liczy” prof. Leszek Balcerowicz.

- Tu w grę wchodziły fałszywe wyjaśnienia kandydata, syna Kamińskiego. W tym wypadku Bank Światowy nie weryfikuje, tylko akceptuje decyzję NBP – powiedział prof. Balcerowicz.

Gość MTSL odniósł się także do sytuacji z 2001 r. kiedy to Ryszard Petru trafił do Banku Światowego, rekomendowany przez NBPza czasów, gdy zasiadał w nim prof. Leszek Balcerowicz.

- To są nieporównywalne sytuacje – uciął Balcerowicz. – O ile dobrze pamiętam Petru dzięki swoim kompetencjom i umiejętnościom analitycznym był ekspertem Banku Światowego przez wielu lat.

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mtsl, afera knf, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2018

EkonomNo PETRU wielkie kompetencje,fachowiec od kredytów frankowych,a jaki analityk taki jak polityk,ihistoryk.A gamoń taki sam jak Balcerowicz spec od … Czytaj całość

22-11-2018

lexPierwsza taka sytuacja, bo to powinien być syn Balcerowicza. Tak to już jest że syny zwycięzców zbieraja najleszpsze fuchy a przegrani jak Balcerek … Czytaj całość

22-11-2018

monoEkonom z Twojej wypowiedzi wynika że nadajesz się do rządu. Szukaj tam miejsca.

Rozwiń komentarze (92)