Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera taśmowa w PSL. "Czas zaniechać haniebnych praktyk"

0
Podziel się

- Chcę zaapelować do premiera Donalda Tuska, żeby wreszcie położył kres patologii, która ma miejsce w polskim rolnictwie - grzmi poseł.

Afera taśmowa w PSL. "Czas zaniechać haniebnych praktyk"
(East News)
bDArTzDV

Andrzej Rozenek apeluje do premiera o _ zaniechanie haniebnych praktyk _. Rzecznik Ruchu Palikota powiedział na konferencji prasowej, że po raz pierwszy udało złapać się polityków PLS na kumoterstwie i _ kolesiostwie _, ale cała afera zmierza w złym kierunku.

Rozenek twierdzi, że dowodów na szkodliwe działanie ludowców jest więcej.

_ - Pierwsze, co mi do głowy przychodzi, jak myślę o PSL, to Agencja Nieruchomości Rolnych. Niedawno zakończył się proces we Wrocławiu proces dyrektorów, wysokich urzędników agencji, w większości powiązanych z PSL i SLD. Kilkoro z tych działaczy siedzi w więzieniu, dostało twarde wyroki za korupcję. Za to, że m.in. od rolnika, który się nazywa Janusz Celiński, ktoś zażądał pół miliona łapówki za to, żeby mógł kupić grunt, który do tej pory dzierżawił _ - mówił.

bDArTzDX

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA ROZENKA:

Źródło: IAR

Andrzej Rozenek podał też przepis na zrobienie dużych pieniędzy w Agencji Nieruchomości Rolnych:_ _

_ - Otóż wystarczy wkroczyć na grunt, należący do Agencji Nieruchomości Rolnych, który jest nieużytkiem, obsiać go np. zbożem, zebrać to zboże, zgarnąć za nie pieniądze, do tego zgarnąć dopłaty unijne, bo się należą, i nie zapłacić ani złotówki czynszu. Tak się w tej chwili dzieje _ - mówił.

bDArTzEd

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA ROZENKA:

Źródło: IAR

Poseł Ruchu Palikota, uważa że między innymi te przykłady pokazują patologię w polskim rolnictwie:

_ - Chcę zaapelować do premiera Donalda Tuska, żeby wreszcie położył kres patologii, która ma miejsce w polskim rolnictwie. Ile jeszcze będziemy patrzeć na to, jak kacykowie, związani z jedną czy drugą partią, okradają polskich chłopów, okradają polskie społeczeństwo? _ - pytał.

bDArTzEe

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA ROZENKA:

Źródło: IAR

W ubiegłym tygodniu Donald Tusk zapowiedział, że zamierza odsunąć wpływy polityczne od spółek i agencji rolnych. Szczegółów planu nie znamy, ale politycy PO mówią, że chodzi o powrót do pomysłu dotyczącego Komitetu Nominacyjnego w spółkach.

Czytaj więcej w Money.pl
Pawlak ponagla Tuska. Oto czego żąda - _ Pojawia się niepotrzebna zwłoka, a teraz trzeba działać sprawnie i skutecznie _ - mówił wicepremier.
Miller o rozpadzie koalicji PO-PSL. Możliwa? Szef SLD uważa, że w dzisiejszej sytuacji prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów parlamentarnych jest żadne.
On przejmie kontrolę nad resortem rolnictwa Premier zapowiedział także podjęcie radykalnych działań, aby uzdrowić sytuację w polskim rolnictwie.
bDArTzEf
bDArTzEy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)