Notowania

donald tusk
24.07.2012 13:35

Afera taśmowa w PSL. "Czas zaniechać haniebnych praktyk"

- Chcę zaapelować do premiera Donalda Tuska, żeby wreszcie położył kres patologii, która ma miejsce w polskim rolnictwie - grzmi poseł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

*Andrzej Rozenek apeluje do premiera o _ zaniechanie haniebnych praktyk _. Rzecznik Ruchu Palikota powiedział na konferencji prasowej, że po raz pierwszy udało złapać się polityków PLS na kumoterstwie i _ kolesiostwie _, ale cała afera zmierza w złym kierunku. *

Rozenek twierdzi, że dowodów na szkodliwe działanie ludowców jest więcej.

_ - Pierwsze, co mi do głowy przychodzi, jak myślę o PSL, to Agencja Nieruchomości Rolnych. Niedawno zakończył się proces we Wrocławiu proces dyrektorów, wysokich urzędników agencji, w większości powiązanych z PSL i SLD. Kilkoro z tych działaczy siedzi w więzieniu, dostało twarde wyroki za korupcję. Za to, że m.in. od rolnika, który się nazywa Janusz Celiński, ktoś zażądał pół miliona łapówki za to, żeby mógł kupić grunt, który do tej pory dzierżawił _ - mówił.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA ROZENKA:

Źródło: IAR

Andrzej Rozenek podał też przepis na zrobienie dużych pieniędzy w Agencji Nieruchomości Rolnych:_ _

_ - Otóż wystarczy wkroczyć na grunt, należący do Agencji Nieruchomości Rolnych, który jest nieużytkiem, obsiać go np. zbożem, zebrać to zboże, zgarnąć za nie pieniądze, do tego zgarnąć dopłaty unijne, bo się należą, i nie zapłacić ani złotówki czynszu. Tak się w tej chwili dzieje _ - mówił.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA ROZENKA:

Źródło: IAR

Poseł Ruchu Palikota, uważa że między innymi te przykłady pokazują patologię w polskim rolnictwie:

_ - Chcę zaapelować do premiera Donalda Tuska, żeby wreszcie położył kres patologii, która ma miejsce w polskim rolnictwie. Ile jeszcze będziemy patrzeć na to, jak kacykowie, związani z jedną czy drugą partią, okradają polskich chłopów, okradają polskie społeczeństwo? _ - pytał.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ANDRZEJA ROZENKA:

Źródło: IAR

W ubiegłym tygodniu Donald Tusk zapowiedział, że zamierza odsunąć wpływy polityczne od spółek i agencji rolnych. Szczegółów planu nie znamy, ale politycy PO mówią, że chodzi o powrót do pomysłu dotyczącego Komitetu Nominacyjnego w spółkach.

Czytaj więcej w Money.pl
Pawlak ponagla Tuska. Oto czego żąda - _ Pojawia się niepotrzebna zwłoka, a teraz trzeba działać sprawnie i skutecznie _ - mówił wicepremier.
Miller o rozpadzie koalicji PO-PSL. Możliwa? Szef SLD uważa, że w dzisiejszej sytuacji prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów parlamentarnych jest żadne.
On przejmie kontrolę nad resortem rolnictwa Premier zapowiedział także podjęcie radykalnych działań, aby uzdrowić sytuację w polskim rolnictwie.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz