Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Agora chce kupić telewizję - w grę wchodzi TV 4

0
Podziel się:

"Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", była i jest zainteresowana poszerzeniem swojego portfela o aktywa telewizyjne" - poinformowała prezes spółki Wanda Rapaczyńska.

Agora chce kupić telewizję - w grę wchodzi TV 4
(PAP/ Tomasz Gzell)

Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", była i jest zainteresowana poszerzeniem swojego portfela o aktywa telewizyjne - poinformowała prezes spółki Wanda Rapaczyńska.

Rapaczyńska odniosła się w ten sposób do pytania czy ewentualne kupno telewizji TV4 lub innej to dobry pomysł dla Agory, szczególnie w kontekście planów Axel Springer.

_ Obecnie Agora skupia w swym ręku dzienniki (m.in. Metro), czasopisma (m.in. Avanti), internet, a także działalność radiową (m.in. TOK FM, Radio Złote Przeboje, Roxy FM). _ We wtorek prasa podała, że konkurent Agory na rynku dzienników - Axel Springer - jest najpoważniejszym kandydatem na przejęcie do końca 2006 roku 25 proc. akcji Telewizji Polsat, oferując 250 mln euro za ten pakiet.

Z kolei "Rzeczpospolita" podała, że zmiana właściciela może szykować się również w telewizji TV4, a nieoficjalnie mówi się, że stacja może trafić do Agory lub koncernu Ruperta Murdocha, który ma już w Polsce udziały w TV Puls.

We wtorek Agora była liderem wzrostu wśród spółek z WIG 20 na warszawskiej giełdzie. Jej kurs podskoczył o 5,2 proc. do 35 zł, przy obrotach 49,2 mln zł. Zdaniem analityków, kurs Agory mocno zyskał pod wpływem spekulacji, że spółka ta mogłaby przejąć koncesję na nadawanie telewizji TV4.

_ Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może na środowym posiedzeniu zdecydować, czy przedłużyć koncesję dla telewizji TV4, która kończy się 19 marca 2007 roku. _Decyzja w tej sprawie odwleka się od kilku miesięcy, a KRRiT zamawia kolejne ekspertyzy prawne, które mają pomóc w rozstrzygnięciu, czy Rada może przedłużyć spółce Polskie Media (nadawca TV4) koncesję na kolejne dwa lata, ponieważ istnieją wątpliwości co do tego czy spółka spóźniła się ze złożeniem wniosku o przedłużenie koncesji.

Jeśli Rada nie zdecyduje się przedłużyć koncesji TV4 na zajmowane przez nią częstotliwości, rozpisany zostanie konkurs.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)