Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alarm we Francji. Najwyższy stopień ostrzeżenia antyterrorystycznego

0
Podziel się:

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve zebrał szefów policji, żandarmerii, wywiadu, kontrwywiadu i wszystkich sił zajmujących się walką z terroryzmem.

Alarm we Francji. Najwyższy stopień ostrzeżenia antyterrorystycznego
(Das österreichische Außenministerium/Wikimedia/CC 2.0)

Istniejące do tej pory środki w ramach tak zwanego programu Vigipirate zostały w maksymalny sposób zaostrzone.

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve zebrał szefów policji, żandarmerii, wywiadu, kontrwywiadu i wszystkich sił zajmujących się walką z terroryzmem, aby omówić wprowadzenie najbardziej skutecznych środków prewencyjnych, które pozwolą uniemożliwić dokonanie zamachów na terytorium kraju. Zdaniem szefa resortu niebezpieczeństwo ataku terrorystycznego jest realne i Francja narażona jest na niebezpieczeństwo ze strony organizacji islamskich jak i tak zwanych _ samotnych wilków _, czyli fundamentalistów działających w pojedynkę.

Ryzyko jest podwyższone ze względu na udział francuskiego lotnictwa w atakach na cele islamistów w Iraku oraz w operacjach w środkowej Afryce. Prefekt Paryża ma opracować nową mapę najbardziej newralgicznych punktów miasta - czy to ze względu na ich znaczenie gospodarczo - administracyjne czy z powodu ich popularności turystycznej. Po raz pierwszy ulice stolicy Francji oraz transport miejskich ma patrolować Gwardia Republikańska.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymanie na lotnisku. Szykował atak? Obywatel Francji został zatrzymany w ramach wstępnego śledztwa w sprawie _ organizacji przestępczej mającej na celu przygotowanie aktów terrorystycznych _.
Zastrzelił turystów w żydowskim muzeum Francuska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zastrzelenie 24 maja trzech osób w Muzeum Żydowskim.
"Będziemy walczyć, by Francuzi nie brali udziału" Francuski prezydent Francois Hollande oświadczył, że podjęte zostaną wszelkie kroki, aby powstrzymać francuskich obywateli przed udziałem w walkach u boku terrorystów poza granicami kraju.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)