Notowania

Alibaba Cloud nawiązuje współpracę z polską firmą. Cel: rynki wschodnioeuropejskie

Alibaba Cloud nawiązała "strategiczną współpracę" z polską ABC Data. Firmy chcą dostarczać usługi i produkty na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, co ma pomóc firmom w wykorzystaniu szans, jakie daje transformacja cyfrowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alibaba)
Tak wygląda siedziba Alibaba Group

Alibaba Cloud nawiązała "strategiczną współpracę" z polską ABC Data. Chcą dostarczać usługi i produkty na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, co ma pomóc firmom w wykorzystaniu szans, jakie daje transformacja cyfrowa.

W ramach zawartej umowy ABC Data została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Alibaba Cloud w Polsce i w siedmiu innych krajach regionu: w Czechach, Estonii, Rumunii, na Litwie, Łotwie, Słowacji oraz Węgrzech. Poprzez platformę ABC Data Cloud udostępniona będzie pełna oferta produktów i usług chmurowych Alibaba Cloud - m.in. wirtualne serwery, hosting, rozwiązania sieciowe, Big Data czy AI.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z ABC Data - dystrybutorem, który ma doskonale rozbudowaną sieć partnerów - powiedział dyrektor generalny Alibaba Cloud w regionie Niemiec i Europy Środkowo-Wschodniej Toni Cheng. - To ważny krok w kierunku dalszego rozwoju naszych technologii i zaznaczania obecności w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Alibaba Cloud chce stać się dostawcą pierwszego wyboru dla firm z tego regionu, niezależnie od ich wielkości.

Dodatkowo Alibaba Cloud zamierza tworzyć szyte na miarę rozwiązania dla firm, które chcą rozwijać swój biznes w Chinach i w regionie Azji i Pacyfiku. Teraz będą mogły z nich skorzystać również przedsiębiorstwa z Polski i z pozostałych krajów regionu.

Polskie firmy, które zechcą skorzystać z rozwiązań Alibaba Cloud, będą miały dostęp do wsparcia technicznego w języku polskim. Ich informacje przechowywane będą w data center we Frankfurcie lub, w zależności od preferencji klienta, w dowolnym innym spośród 17 centrów danych Alibaba Cloud na całym świecie.

Alibaba Cloud, powstała w roku 2009, to część Alibaba Group, oferująca rozwiązania chmurowe. Alibaba Cloud oferuje kompleksowe portfolio usług w modelu cloud klientom na całym świecie - w tym firmom sprzedającym produkty za pośrednictwem platform e-commerce Alibaba Group, start-upom, korporacjom i instytucjom państwowym.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Streżyńska: chcemy zrobić skok technologiczny

Tagi: technologie, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-08-2018

dom wariataCzy ta współpraca nie stanowi propagowania komunizmu? :))))))))))))))))

Rozwiń komentarze (1)