Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Tak się zarabia się w branży IT. Z każdym rokiem więcej

Tak się zarabia się w branży IT. Z każdym rokiem więcej

Fot. Leonardo Rizzi/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Wynagrodzenia osób zatrudnionych w technologiach informatycznych w Warszawie dla ponad połowy wzrosły od ubiegłego roku. Obecnie średnie zarobki w IT to niewiele ponad 7 tys. zł brutto czyli około 5 tys. zł na rękę.

Połowa pracowników związanych z technologiami informatycznymi zatrudnionych w stolicy zarabia w przedziale między 2 968 a 4 856 zł brutto miesięcznie – wynika z badań z raportu "Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak.

Wyższe są pensje specjalistów, te bowiem wahają się od 4 740 do 8 947 zł brutto. Kierownicy inkasują średnio między 7,6 tys. a 14,6 tys. zł brutto. Najlepiej wyglądają oczywiście pensje dyrektorskie. Tu mediana wyniosła blisko 20 tys. zł brutto, ale zdarzały się firmy w których miesięczna wypłata przekraczała 27 tys. zł brutto.

Szydło "wkurzyła" wyborców PiS:

 

Mimo tego, jak wyliczył Sedlak & Sedlak, w duże polskiej firmie zatrudniającej od 250 do 1000 osób mediana zarobków wyniosła 7,5 tys. zł brutto, czyli około 5,3 tys. zł na miesiąc w przypadku umowy o pracę.

Mediany wynagrodzeń całkowitych na wybranych stanowiskach z branży IT w Warszawie w 2017 roku (brutto w zł)


Raport Wynagrodzenia w Warszawie w 2017 roku, Sedlak & Sedlak


 

Jak się można spodziewać ,w warszawskich firmach o przewadze kapitału zagranicznego wynagrodzenia są wyższe od tych, w których kapitał w większości jest pochodzenia polskiego.

Jednym z najwyżej opłacanych stanowisk jest architekt-projektant systemów IT. Według raportu, mediana ich zarobków wyniosła 12 822 zł. brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
it, zarobki, wysokość pensji w it
Czytaj także
Polecane galerie
Krzysiek
2018-05-17 13:41
Zrobilbym dwie ankiety na podstawie pytania typu:
"W pracy uzywam jezyka angielskiego lub innego zachodniego - tak/nie"
Wtedy byloby jasne, ze poslugujacy sie tylko jezykiem polskim zarabiaja 3-5k. Ci, ktorzy wspolpracuja z firmami zachodnimi i bez problemu potrafia sie z nimi komunikowac - zarabiaja 8-15+k PLN pracujac w Polsce.
Dodatkowym elementem jest szybkosc ciaglego uczenia sie. Np. wczoraj zakonczyla sie we Wroclawiu konferencja SQLDay2008 - 800 specjalistow, glownie z Polski. 53 prelegentow, sporo z zagranicy - komunikacja glownie po angielsku. Dla wiekszosci uczestnikow konferencji zabraknie skali na tym zestawieniu zarobkow.
A
2018-05-08 20:14
No to we Wroclawiu płacą duuużo więcej. Te statystyki to jakaś kompletna bzdura. Spróbujcie kogoś zatrudnić za pieniądze wskazane powyżej. Chyba że ktoś mówi tylko po polsku.... ja biorę wszystkich z Wawy jak tam tak licho płacą-:)
LOL
2018-04-29 00:40
Ile w tym sensu, najlepiej pokazuje zestawienie mediany zarobków programisty C++ (jeden z najbardziej złożonych języków, używany w naprawdę wymagających zastosowaniach, jak systemy operacyjne czy gry AAA) wymagający lat nauki; i programisty PHP, języka, którego można się w całości nauczyć w 2 miesiące. Albo dane są z pupy wzięte, albo płace na rynku mają się nijak do poziomu wiedzy i umiejętności.
Pokaż wszystkie komentarze (63)