Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykański niszczyciel wpłynął na Morze Czarne

0
Podziel się

Okręt, z 300-osobową załogą, ma na pokładzie rakiety Tomahawk i ASROC, przeznaczone do walki z okrętami podwodnymi.

Amerykański niszczyciel wpłynął na Morze Czarne
(MivPiv/iStockphoto)
bEgBLWmt

Amerykański niszczyciel USS Truxtun należący do zespołu okrętów skupionego wokół lotniskowca atomowego USS George H.W. Bush. wpłynął dzisiaj na Morze Czarne, by wziąć udział we wspólnych manewrach z jednostkami bułgarskimi i rumuńskimi.

Okręt, z 300-osobową załogą, ma na pokładzie rakiety Tomahawk i ASROC, przeznaczone do walki z okrętami podwodnymi oraz dwa śmigłowce Seahawk.

Ćwiczenia w północno-zachodniej części Morza Czarnego odbędą się w dniach 10-12 marca - poinformowało bułgarskie ministerstwo obrony, które zastrzegło, że zostały one zaplanowane jeszcze w 2013 r. i nie mają nic wspólnego kryzysem ukraińskim. W manewrach wezmą udział trzy fregaty rumuńskie i jedna bułgarska.

bEgBLWmv

Na Morzu Czarnym do USS Truxtuna dołączy fregata USS Taylor, która była zakotwiczona w tureckim porcie Samsun. Amerykańskie okręty odwiedzą kilka portów w regionie, m.in. Konstancę w Rumunii i Warnę w Bułgarii.

Turcja wydała zezwolenie USS Truxtunowi na przepłynięcie przez Bosfor 5 marca, następnego dnia okręt wypłynął z bazy na Krecie.

bEgBLWmW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)