Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy: Podwyżka stóp dopiero pod koniec roku

0
Podziel się:

- Okres wakacji będzie czasem obserwacji - zgodnie twierdzą ekonomiści.

Analitycy: Podwyżka stóp dopiero pod koniec roku
(Amorphis/iStockphoto)

Osoby spłacające kredyty w złotych na razie nie powinny się obawiać podwyżki rat - zdecydowana większość ekonomistów uważa, że Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni dziś wysokości stóp procentowych.

Posiedzenie Rady rozpoczęło się wczoraj, a dziś po południu dowiemy się, jaka decyzja zapadnie w sprawie wysokości stóp. Analityk rynków finansowych Adam Ruciński uważa, że po czterech podwyżkach stóp w tym roku członkowie Rady będą się przyglądali sytuacji na rynku.

- _ Myślę, że okres wakacyjny będzie okresem obserwacji. Przede wszystkim tego, co dzieje się w polskiej gospodarce, czyli reakcji na dotychczasowe podwyżki stóp procentowych, oraz obserwacji tego, co dzieje się w Europie, przede wszystkim w Grecji _ - tłumaczy analityk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ADAMA RUCIŃSKIEGO:

Ekspert uważa, że kolejnej podwyżki stóp procentowych można się spodziewać dopiero pod koniec roku. - _ Jeżeli możemy oczekiwać jakiejś podwyżki stóp procentowych, to dopiero w czwartym kwartale i będzie zależało to od tego, jak będzie zachowywała się polska gospodarka _ - mówi Ruciński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ADAMA RUCIŃSKIEGO:

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 4,5 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t139373.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/podwyzka;stop;procentowych;jak;nie;teraz;to;za;miesiac,47,0,846895.html) Podwyżka stóp procentowych: Jak nie teraz, to za miesiąc Ekonomiści są zdania, że Rada Polityki Pieniężnej podniesie dziś stopy procentowe. Winny jest zbyt szybki wzrost cen.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/znowu;podniosa;stopy;jutro;decyzja;rpp,247,0,846071.html) Znowu podniosą stopy? Jutro decyzja RPP Zdecydowana większość ekonomistów spodziewa się, że podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzka;stop;nbp;umocni;zlotego,178,0,844722.html) Podwyżka stóp NBP umocni złotego? Zdaniem ekonomistów RPP podniesie w przyszłym tygodniu stopy procentowe. To może spowodować, że złoty zbliży się do poziomu 3,90 za euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)