Notowania

anna strezyńska
14.08.2018 17:44

Była minister walczy o zaświadczenie z ZUS-u. Zakład zabiera głos

Anna Streżyńska twierdzi, że pomimo nadpłaty Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie chce jej wydać decyzji o niezaleganiu ze składkami. Co na to ZUS? Zdaniem urzędu o żadnej nadwyżce w składkach nie może być mowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Według ZUS-u, była minister cyfryzacji nie może mieć nadpłaty.

Anna Streżyńska twierdzi, że choć ZUS ma opłacony na trzy miesiące do przodu, nie może doprosić się zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami. Zdaniem urzędu o żadnej nadwyżce w składkach nie ma mowy.

- Zapewniam, że jeżeli pani Anna Streżyńska miałaby nadpłatę składek na swoim koncie w momencie składania wniosku, to otrzymałaby zaświadczenie o niezaleganiu. Widocznie jednak w momencie złożenia wniosku sytuacja na koncie była nieuregulowana – mówi krótko money.pl rzecznik ZUS-u Wojciech Andrusiewicz.

W poniedziałek była minister cyfryzacji Anna Streżyńska opisała swoją sytuację w mediach społecznościowych. Jak stwierdziła, Zakład Ubezpieczeń Społecznych miał bowiem odmówić wydania byłej minister dokumentu potwierdzającego, że była już polityk nie zalega ze składkami. Decyzję odmowną od Zakładu dostała za pośrednictwem serwisu PUE ZUS (Platforma Usług Elektronicznych).

OGLĄDAJ TAKŻE: *Anna Streżyńska: blockchain to bardzo ciekawa, dobra technologia *

Była polityk tłumaczyła, że sytuacja jest dla niej niezrozumiała, ponieważ ma na swoim subkoncie nadpłatę za trzy miesiące. Streżyńska napisała, że jedyne, co jej zostało, to odwołać się do sądu okręgowego. Po kilkudziesięciu minutach wpis jednak usunęła.

Anna Streżyńska była ministrem cyfryzacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Po styczniowej rekonstrukcji zabrakło dla niej miejsca w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego.

Streżyńska wróciła do biznesu. Stworzyła spółkę technologiczną MC2 Solutions. Miał to być "resort podniesiony do potęgi”, który miał zajmować się technologiami blockchain, sztuczną inteligencją i analityką biznesową. Spóła byłej minister powstała przy współpracy z przedstawicielami firmy Kinguin, będącą platformą sprzedaży gier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: anna strezyńska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2018

yhnujmWitamy w Polsce Pani minister:)

14-08-2018

AdamDziś już wiemy że na początku była dobrym ministrem a później już tylko ministrem-celebrytą. Biznes jej nie wyszedł. A wdrażania e-dokumentów lepiej … Czytaj całość

14-08-2018

Zwykły obywatelPani minister, witamy w prawdziwej, Polsce.

Rozwiń komentarze (26)