Notowania

mięso
16.04.2013 18:08

Antybiotyki w mięsie. Skupował chore zwierzęta

W próbkach mięsa z ubojni pod Białą Rawską znaleziono antybiotyki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alle12/iStockphoto)

W próbkach mięsa z ubojni pod Białą Rawską znaleziono antybiotyki. Do prokuratury rejonowej w Rawie Mazowieckiej trafiły wyniki badań próbek, które znaleziono w samochodzie-chłodni należącym właściciela ubojni pod Białą Rawską. Mężczyzna skupował martwe i chore zwierzęta.

W mięsie wykryto antybiotyki, których stężenie przekraczało przyjęte normy. Limity przekroczone były w dwóch z czterech dotychczas przebadanych próbek, przy czym w jednej z nich nawet kilkudziesięciokrotnie. Według Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, zbadane mięso nie nadawało się do spożycia.
Prokuratura czeka na wyniki badania pozostałych próbek, które zostały pobrane z mięsa ukrytego w ubojni.

Występowanie antybiotyków w stężeniach niezgodnych z przepisami stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Może wywołać różnego rodzaju reakcje czy wręcz wpłynąć na nieprawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Właściciel ubojni pod Białą Rawską usłyszał zarzuty oszustwa. Pod koniec marca służby weterynaryjne cofnęły mu pozwolenie na prowadzenie tego typu działalności.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarzut oszustwa dla właściciela ubojni za... Znalezione mięso, które znajdowało się w chłodni należącej do tego zakładu, nie miało oznaczeń i dokumentów weterynaryjnych.
Produkcja rośnie. Wszystko przez wołowinę W 2012 r. odnotowano wysoką dynamikę wzrostu produkcji, co było związane ze wzmożonym popytem na mięso drobiowe ze względu na wysokie ceny mięsa czerwonego, czyli wołowiny i wieprzowiny.
To mięso może zawierać koninę Produkty mięsne z Holandii, które niezgodnie z oznakowaniem na etykiecie mogą zawierać koninę, były eksportowane do 16 krajów UE.
Tagi: mięso, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz