Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aptekarze ostrzegają: Nie przyjmiemy recept z pieczątką

0
Podziel się:

Aptekarze uważają, że pieczątka refundacja do decyzji NFZ może utrudnić zrealizowanie recepty ze zniżką.

Aptekarze ostrzegają: Nie przyjmiemy recept z pieczątką
(sjlocke/iStockphoto)

Aptekarze uważają, że pieczątka _ refundacja do decyzji NFZ _ może utrudnić zrealizowanie recepty ze zniżką.

Lekarze ogłosili w Warszawie ostateczną decyzję w sprawie wypisywania recept na leki refundowane od 1 stycznia. Będą przystawiać pieczątki i to w miejscu przeznaczonym na ewentualne adnotacje aptekarzy o prawie do refundacji.

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz powiedział IAR, że taki sposób postawienia pieczątki uniemożliwi wydanie leku ze zniżką.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA KUCHAREWICZA:

Kucharewicz podkreślił, że jeśli lekarz nie wpisze prawa do refundacji choremu przewlekle, otrzyma on leki refundowane ale z mniejszą zniżką.

_ - Będziemy musieli wtedy sprzedać lek z najwyższą odpłatnością. A to często bardzo duża różnica - _tłumaczy Kucharewicz.

Decyzja lekarzy to wspólne stanowisko Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Porozumienia Zielonogórskiego, Polskiej Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia i przedstawicieli lekarzy skupionych wokół portalu lekarskiego Konsylium24.

O zamieszaniu wokół ustawy refundacyjnej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t125118.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zobacz;nowa;liste;lekow;refundowanych,70,0,999494.html) Zobacz nową listę leków refundowanych Resort zdrowia po fali krytyki uzupełnił wykaz o leki dla chorych na astmę, nowotwory, cukrzycę i po przeszczepach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t87391.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/apteki;internetowe;nie;znikna;po;1;stycznia,182,0,999606.html) Apteki internetowe nie znikną po 1 stycznia Ich działalność stała pod znakiem zapytania. Ustawa refundacyjna zabrania reklamy leków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)