Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asad w telewizji CBS. Twierdzi, że nie użył broni chemicznej

0
Podziel się:

Syryjski przywódca przyznał, że jego wojsko przygotowuje się na atak USA.

Asad w telewizji CBS. Twierdzi, że nie użył broni chemicznej
(AP/Fotolink/East News)
bEsslYER

- _ Nie ma dowodów, że syryjski rząd użył broni chemicznej wobec cywilów _ - twierdzi w wywiadzie dla amerykańskiej stacji CBS prezydent kraju Baszar al-Assad. Zaapelował też do Amerykanów, by przedstawili dowody na użycie takiej broni, skoro twierdzą, że je posiadają.

Rozmowa z syryjskim przywódcą została przeprowadzona w Damaszku. Stacja zapowiada emisję całego materiału już jutro, ale na razie przedstawiono najważniejsze fragmenty. Według relacji dziennikarza, który przeprowadził wywiad, Asad zdecydowanie zaprzeczył, że wydał rozkaz użycia broni chemicznej. Jego zdaniem nie ma żadnego dowodu na to, by wydać rozstrzygający osąd o jego winie.

Dlatego ma nadzieję, że opinia międzynarodowa nie pozwoli przeprowadzić ataku na jego kraju. Asad przyznał jednak, że syryjscy wojskowi przygotowują się na taką ewentualność.

bEsslYET

Jutro ma się rozpocząć posiedzenie Kongresu, który ma zdecydować, czy da pełnomocnictwo prezydentowi USA do ataku na Syrię. Administracja Obamy jest przekonana, że to reżim Asada jest odpowiedzialny za atak bronią chemiczną.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/m128718.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;brytyjczycy;przeciwni;interwencji,50,0,1378098.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Brytyjczycy nie chcą interwencji w Syrii Największa grupa ankietowanych - 46 proc. - nie chce, by Izba Gmin ponownie głosowała w sprawie interwencji w Syrii - nawet jeśli inspektorzy ONZ potwierdzą, że w ataku 21 sierpnia broni chemicznej użyły władze Syrii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/m278346.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;papiez;poszukiwanie;pokoju;wymaga;cierpliwosci,48,0,1378096.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Wojny są po to, by sprzedać broń" Papież przypominając, że na świecie toczy się wiele wojen, zauważył: _ Zawsze pozostaje wątpliwość - czy wojna tam lub tu nie jest przypadkiem wojną handlową po to, by sprzedać broń. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/m47302.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/interwencja;w;syrii;atak;usa;potrwa;trzy;dni,32,0,1378080.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tak USA zaatakuje Syrię Pentagon planuje użyć bombowców oraz niszczycieli, z których zostaną odpalone pociski manewrujące - napisał dziennik Los Angeles Times.
bEsslYFu
KOMENTARZE
(0)