Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ataki rakietowe ze Strefy Gazy. Władze wezwały do otwarcia schronów

0
Podziel się

Według izraelskich mediów, naliczono co najmniej 30 ataków, w których 1 osoba została ranna. Większość pocisków spadła na niezamieszkałe tereny nie powodując ofiar.

Ataki rakietowe ze Strefy Gazy. Władze wezwały do otwarcia schronów
(PAP/ EPA)
bEaidGRN

Izraelskie władze wojskowe wezwały wieczorem osoby mieszkające w pasie o szerokości 80 km od Strefy Gazy do otwarcia schronów. Apel wystosowano po wystrzeleniu z Gazy kilkudziesięciu rakiet na terytorium Izraela, w tym na Tel Awiw i Jerozolimę.

Część rakiet eksplodowała w rejonie Tel Awiwu a jedna z nich spadła - według źródeł palestyńskich - na lotnisko Ben Guriona w tym mieście. Izrael nie potwierdził tej informacji.

Alarm przeciwrakietowy ogłoszono też w Jerozolimie. Według zbrojnego ramienia rządzącego w Gazie Hamasu, który przyznał się do poprzednich ataków, jedna z rakiet spadła w rejonie tego miasta.

bEaidGRP

Hamas oznajmił, że wystrzelił łącznie 40 rakiet. Według izraelskich mediów, naliczono co najmniej 30 ataków, w których 1 osoba została ranna. Większość pocisków spadła na niezamieszkałe tereny nie powodując ofiar.

Wcześniej Izrael oskarżył Hamas o złamanie dotychczas obowiązującego rozejmu i dokonał - według strony palestyńskiej - 35 ataków z powietrza; jeden z pocisków trafił położony w Gazie dom, w którym przebywały kobieta i dziecko.

Miała to być odpowiedź na wystrzelone z Gazy trzy rakiety, które spadły w pobliżu miasta Beer Szewa na południu Izraela, nie powodując ofiar.

W odpowiedzi na ataki ze Strefy Gazy premier Izraela Benjamin Netanjahu nakazał izraelskim negocjatorom uczestniczącym w rozmowach w Kairze, by powrócili do kraju. Rozmowy miały na celu wypracowanie stałego zawieszenia broni, które zakończyłoby trwający od 8 lipca konflikt.

bEaidGRV

Od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło według źródeł palestyńskich ponad 2 tys. Palestyńczyków, w tym wiele kobiet i dzieci, a ponad 10 tys. zostało rannych. Po stronie Izraela śmierć poniosło 67 osób, w tym 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału własnej armii.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwulatka ofiarą izraelskiego ataku Do zbrojnych incydentów doszło mimo obowiązującego wówczas 24-godzinnego zawieszenia broni, które miało wygasnąć dopiero o godz. 23 czasu polskiego.
Przez atak rakietowy zerwali negocjacje W Kairze toczyły się negocjacje ze stroną palestyńską, mające na celu wypracowanie porozumienia o stałym zawieszeniu broni, które zakończyłoby trwający od 8 lipca konflikt w Strefie Gazy.
Izrael złagodzi restrykcje wobec Strefy Gazy? Nie ma innej drogi niż poszukiwanie kompleksowego rozwiązania, które pozwoliłoby zarówno Izraelczykom, jak i palestyńskim rodzinom żyć bez strachu.
bEaidGSq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)