Notowania

Autostrada A1. Umowa na nowy odcinek podpisana [MAPA]

Z Gdańska do Czech w pięć godzin? Tak ma być już za niespełna cztery lata. Podpisano umowę na budowę nowego odcinka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Wysockoi/REPORTER)
W poniedziałek podpisane umowę na kolejny odcinek A1.

Odcinek, który powstanie między Częstochową a granica województwa łódzkiego, będzie miał 17 km. To jeden z pięciu dotychczas brakujących odcinków autostrady A1.

Wykonawcę odcinka wybrano w maju tego roku. Została nim firma Polaqua, która przedstawiła ofertę opiewającą na 596,5 mln zł brutto.

Fragment autostrady A1 między węzłami w Tuszynie a Piotrkowem Zachód będzie miał dwa pasy ruchu. Natomiast między Piotrkowem Zachodnim i Piotrkowem Południe będą dwie jezdnie po cztery pasy ruchu każda. Trasa między Piotrkowem Południe i Częstochową zostanie rozbudowana do trzech pasów w każdą stronę.

GDDKiA

W podpisywaniu umowy uczestniczył m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podkreślił on, że chciałby, aby wszystkie umowy na budowę pozostałych czterech odcinków A1 podpisano do końca sierpnia. Zwrócił uwagę na to, że droga ta to ciąg, który przebiega przez całą Polskę – dlatego musi powstać jak najszybciej.

A2 do Siedlec w 2023 r. Ruszają prace nad koncepcją programową

Podpisanie umowy na budowę odcinka Tuszyn-Łódzkie to zwieńczenie wielu lat starań. Na całą inwestycję budowy pozostałych etapów zabezpieczono w Krajowym Funduszu Drogowym ok. 4 mld zł.

Dziś wiceminister inwestycji i rozwoju powiedział, że we wrześniu GDDKiA złoży wniosek o dofinansowanie budowy fragmentu Tuszyn-Łódzkie ze środków programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W ten sposób pula pieniędzy urośnie z 600 mln do 2 mld.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa a1, autostrada a1, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2018

emeryt 1943pięć godzin to będziecie stać na pisowych bramkach

23-07-2018

PuzonWg obliczeń może i 5godz ale trzeba dodać po 1 godzinie na bramkach poboru opłat i zrobi się z tego 10 godzin

23-07-2018

BSNiech polacy nie biorą sie za budowe dróg! Bo gdy tylko zaczną, rozkopia i zostawia, wprowadzajac zamieszanie i objazdy!!!! Zlecajmy budowe drog … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (37)