Notowania

Będzie umowa na A1. W końcu rozpocznie się budowa odcinka Częstochowa - Tuszyn

Minister Andrzej Adamczyk w poniedziałek (23.07) ma podpisać umowę na realizację projektu i budowę odcinka autostrady A1 Częstochowa-Tuszyn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Banka / Agencja Gazeta)
Odcinki autostrady A1 Częstochowa-Tuszyn mają być gotowe w 2021 i 2022 r

Minister Andrzej Adamczyk w poniedziałek ma podpisać umowę na realizację projektu i budowę odcinka autostrady A1 Częstochowa-Tuszyn.

Umowa dotyczyć będzie fragmentu autostrady od węzła Częstochowa Północ (Rząsawa) do granicy województwa łódzkiego. Dokument będzie podpisany w poniedziałek o 13:00 w okolicach terenu budowy węzła Częstochowa Północ.

Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewniają, że ten odcinek powstać ma do maja 2022 r. Cztery odcinki w woj. łódzkim powstaną do września 2021 r.

Zobacz: System poboru opłat działa tylko na połowie przeznaczonych do tego dróg

Autostrada A1 w tym miejscu ma być budowana w śladzie istniejącej drogi krajowej. Oznaczać to będzie duże utrudnienia dla kierowców.

Nowo wybudowana trasa będzie się składać z 2 jezdni z nawierzchni betonowej. A każda z nich z 3 pasów ruchu, pasa awaryjnego i pasa dzielącego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: autostrada a1, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2018

ŁysyOkoło 14 milionów PLN za kilometr - a na za rządów PO narzekaliśmy, że drogo !!! I to ma być "dobra zmiana" ??? Chyba DOJNA ZMIANA !!!

20-07-2018

Typ spode łbaTo się w pale nie mieści, że od 1989 roku Polsce nie udało się zbudować kręgosłupa drogowego Polski tj. autostrady Gdańsk-Cieszyn.

22-07-2018

stach136zaraz zaraz a jakim to prawem z drogi którą wybudował GIEREK (tak opluwany przez prawicę)teraz różni cwaniacy chcą brać kasę

Rozwiń komentarze (13)