Notowania

druga fala kryzysu
25.09.2011 14:47

BAE Systems zwolni 3 tys. pracowników

Zatrudniający 40 tys. ludzi na całym świecie brytyjski koncern branży lotniczej i zbrojeniowej BAE Systems zapowiada redukcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(IamCDN/iStockphoto)

*Zatrudniający 40 tys. ludzi na całym świecie brytyjski koncern branży lotniczej i zbrojeniowej BAE Systems poinformował załogę o zamiarze zwolnienia 3 tys. pracowników w zakładach na terenie Wielkiej Brytanii - poinformował _ Sunday Times _. *

Zdaniem tygodnika, temu jednemu z największych w Europie producentów uzbrojenia dają się we znaki skutki rządowych cięć wydatków, wymuszające m.in. redukcję zamówień.

BAE nie ogłosił, jak rozłożą się cięcia, wskazując iż będzie to zależało od wyników przeglądu różnych operacji. _ Sunday Times _ sugeruje, że cięcia mogą uderzyć w największe zakłady produkcyjne koncernu w Warton w pobliżu Preston (północno-zachodnia Anglia), gdzie wytwarzany jest myśliwiec wielozadaniowy Typhoon oraz zakłady w Brough we wschodnim Yorkshire, gdzie powstają szkolno-bojowe odrzutowce Hawk.

_ Wiadomość o zwolnieniach z pewnością wywoła polityczną wrzawę, ponieważ zbiega się z sezonem dorocznych zjazdów partii politycznych. Koalicja (konserwatystów i liberalnych demokratów wskazała na rolę fachowej wiedzy w nowoczesnych gałęziach przemysłu, takich jak zbrojeniowy i lotniczy, będących jednym z sektorów, które ożywią gospodarkę _ - zauważa tygodnik.

W ostatnich dwóch latach koncern BAE Systems zmniejszył zatrudnienie w skali globalnej o 15 tys. ludzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t77123.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chiny;przeciwne;sprzedazy;broni;dla;tajwanu,242,0,905970.html) F-16 dla Tajwanu? "Katastrofalna cena" Tajwan chce kupić od USA 66 myśliwców F-16. Chińczycy: Jeśli te szalone pomysły zostaną zrealizowane, relacje chińsko-amerykańskie będą w tarapatach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t15945.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;testuja;nowa;rakiete;jest;precyzyjna,229,0,902885.html) Rosjanie testują nową rakietę. Jest precyzyjna Rosja przeprowadziła próbę z nową rakietą międzykontynentalną, zdolną do przenoszenia głowic jądrowych i ominięcia obrony antyrakietowej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t90247.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brytyjscy;eksporterzy;broni;zarobili;na;arabskiej;wiosnie,5,0,899077.html) Brytyjskie sukcesy w Libii. Dostali za to miliony Niewykluczone, że brytyjska broń była używana do tłumienia protestów.
Tagi: druga fala kryzysu, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz