Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Balcerowicz: "Ziobro skłamał". Oświadczenie b. wicepremiera

167
Podziel się:

Zbigniew Ziobro zarzucił Leszkowi Balcerowiczowi, że ten ponosi polityczną odpowiedzialność za aferę FOZZ. Były wicepremier i minister finansów kontratakuje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym. "Skłamał. To jaskrawy przykład moralności Kalego"- oświadczył Balcerowicz.

Balcerowicz odpowiada na zarzuty Ziobry
Balcerowicz odpowiada na zarzuty Ziobry (Grzegorz Krzyzewski/REPORTER)
bEskdBph

Zbigniew Ziobro zarzucił Leszkowi Balcerowiczowi, że ten ponosi polityczną odpowiedzialność za aferę FOZZ. Były wicepremier i minister finansów kontratakuje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym. „Skłamał. To jaskrawy przykład moralności Kalego" – oświadczył Balcerowicz.

- PiS-media i PiS-politycy wykorzystują ekstradycję Przywieczerskiego dla skoordynowanej kampanii kłamstw i manipulacji skierowanej przeciw III RP – stwierdził Leszek Balcerowicz.

Były wicepremier i minister finansów odniósł się do krytyki przez Zbigniewa Ziobro.

bEskdBpj

- Jak w PRL, używają tych samych haseł np. FOZZ - matką wszystkich afer w Polsce. A więc największej afery w sektorze finansowym, czyli afery SKOK?! – pyta retorycznie Balcerowicz.

- Dariusz Przywieczerski nie uszedł odpowiedzialności i odbędzie orzeczoną karę. To sygnał dla wszystkich przestępców, że polskie państwo będzie ścigać tych, którzy uderzają w jego podstawowe interesy – mówił w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zarzucił też Balcerowiczowi polityczną odpowiedzialność za aferę FOZZ, która zdaniem Ziobry była „matką wszystkich kolejnych afer”.

bEskdBpp

- Przypomnę, że były osoby, które znajdowały się wówczas w zarządzie tego Funduszu, który doprowadził do tak ogromnych malwersacji. Były osoby, które znajdowały się również w radzie nadzorczej i nadzorowały funkcjonowanie tego Funduszu. Wśród nich był m.in. pan Leszek Balcerowicz - człowiek, który kreuje się na autorytet moralny, i to on ponosi również polityczną odpowiedzialność za to, że do takich gigantycznych nadużyć i malwersacji doszło – stwierdził Ziobro.

Na odpowiedź Balcerowicza nie trzeba było długo czekać. „Ta wypowiedź powinna oburzać każdego przyzwoitego człowieka” – stwierdził.

Poniżej publikujemy pełne oświadczenie b. wicepremiera Leszka Balcerowicza:

bEskdBpq

Zobacz też: Polski fintech szansą dla gospodarki. Nie brakuje jednak barier rozwoju

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEskdBpr

bEskdBpK
KOMENTARZE
(167)
radca
3 lata temu
Cóż innego może powiedzieć ten , który zrujnował polską gospodarkę i wraz z Lewandowskich sprzedali za grosze polskie firmy , czytaj Doktrynę Szoku N. Klein
śmiech na pol...
3 lata temu
„Skłamał. To jaskrawy przykład moralności Kalego" – oświadczył Balcerowicz. przeczytajcie całość wypowiedzi a potem krytykujcie;) -adwokat Pan L.B. - Pan Balcerowicz miał taki problem że nie miał narzędzi do obliczania na bierząco stanu rachunków obywateli cała obecna infrastruktura do obliczania podatku IT była w marzeniach po polskim podwórku chasały sobie niezidentyfikowane służby i kumple z SB, a on biedny z kartką długopisem i kalkulatorem musiał okiełznać tą stajnie augiasza:) troche współczycia..:P
KAT Polaków
3 lata temu
DLACZEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! balerowicz nie gnije w więzieniu ?!
bEskdBpL
Niepodatnynab...
3 lata temu
Balcerowicz. Dzięki twoim "reformom", w mojej wsi, na początku lat 90tych, popełniło samobójstwo 6 OSÓB. W ilu wsiach, ile osób MASZ NA SUMIENIU?!
Niepodatnynab...
3 lata temu
Balcerowicz. Dzięki twoim "reformom", w mojej wsi, na początku lat 90tych, popełniło samobójstwo 6 OSÓB. W ilu wsiach, ile osób MASZ NA SUMIENIU?!
...
Następna strona