Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Balcerowicz: Podniesienie wieku emerytalnego to konieczność

0
Podziel się:

W przeciwnym razie w Polsce ubędzie w najbliższych latach 2 miliony osób w wieku produkcyjnym - uważa profesor.

Balcerowicz: Podniesienie wieku emerytalnego to konieczność
(EAST NEWS)

Postulaty partii przeciwnych podwyższeniu wieku emerytalnego są obłudne - uważa były prezes NBP Leszek Balcerowicz. Dziś w sprawie rządowej reformy emerytalnej mają rozmawiać koalicjanci - Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Leszek Balcerowicz, który był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, uważa, że postulaty niektórych partii opozycyjnych i PSL, by wspierać rodziny, nie rozwiążą naszych problemów gospodarczych.

- _ Mamy tutaj propozycje pod publiczkę, bez debaty, ale nawet gdyby znaleziono jakieś sposoby finansowe, dzięki którym liczba dzieci zaczęłaby rosnąć, to kiedy te poczęte dzieci zaczęłyby pracować? Po 18, 20 latach, gdy tymczasem w ciągu najbliższych 10 lat liczba ludzi w wieku produkcyjnym spadnie o 2 miliony _ - mówi Balcerowicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA BALCEROWICZA:

Zdaniem profesora, propozycje PSL sprawią, że konieczne będzie zwiększenie długu publicznego albo podniesienie podatku. W opinii byłego szefa NBP, zagrożeniem dla Polski jest groźba spadku tempa wzrostu gospodarczego.

- _ Nam na szczęście nie grozi kryzys w stylu greckim. Nie dlatego, że mamy lepszych polityków, tylko dlatego, że w polskiej konstytucji mamy zakaz zwiększania długu publicznego powyżej 60 procent. W Grecji jest 140 _- mówi Leszek Balcerowicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA BALCEROWICZA:

Według Leszka Balcerowicza wiek emerytalny trzeba podwyższyć. W przeciwnym razie w Polsce ubędzie w najbliższych latach 2 miliony osób w wieku produkcyjnym.

Czytaj więcej na temat reformy emerytur w Money.pl
Nowy pomysł. Chcą dopłacać matkom Tak dla koncepcji emerytur częściowych, ale koniecznie z dopłatami do kapitału emerytalnego dla matek - to zaproponował koalicjant.
PiS jedzie na wieś. Będzie namawiać do... Adam Hofman powiedział, że partia będzie przekonywać mieszkańców wsi do sprzeciwu wobec reformy emerytur.
Będzie kompromis ws. emerytur? Kopacz... Ewa Kopacz oceniła, że po spotkaniu kierownictw PO i PSL jest bliżej niż kiedykolwiek do tego, by oba kluby poparły wspólny projekt ws. reformy emerytalnej.
KOMENTARZE
(0)