Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Balicki: Podatek Religi trzeba dopracować, nie likwidować

0
Podziel się:
Balicki: Podatek Religi trzeba dopracować, nie likwidować

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad likwidacją podatku Religi. Oznacza to, że kierowcy nie musieliby już płacić daniny na leczenie osób poszkodowanych w wypadkach.

Obecnie do Narodowego Funduszu Zdrowia przekazywana jest zryczałtowana składka. Pomysł zlikwidowania tego podatku krytykuje były minister zdrowia Marek Balicki.

Ministerstwo Zdrowia jest zdania, że dodatkowymi kosztami leczenia powinien być obciążony tylko sprawca wypadku, a nie wszyscy.

Jednak Marek Balicki nie jest przekonany co do tego pomysłu. _ - Musiałaby być forma ubezpieczenia, a nie post factum. No bo ci którzy mieli wypadki, mieli je w przeszłości. Nie za bardzo to rozumiem - _ powiedział były minister zdrowia.

Poseł Balicki uważa, że obecnie składka na leczenie ofiar wypadków _ w dużo mniejszym stopniu wpływa na kształt finansów NFZ, niż miałoby to miejsce na początku wieku, bo wówczas NFZ był w dołku finansowym _. Obecnie Narodowy Fundusz Zdrowia ma 4 miliardy złotych nadwyżki. I jak uważa Marek Balicki, dopóki będą rosły wynagrodzenia w kraju, przychody NFZ będą rosły.

Według Marka Balickiego w obecnym kształcie podatek ten nie jest najlepszy, ale lepiej go dopracować, _ niż robić rewolucję _.

wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)