Notowania

Przejdź na

Barack Obama pokonał Mitta Romneya także na Florydzie

Prezydent wygrał ok. 74 tysiącami głosów i zgarnął 29 głosów elektorskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Cztery dni po wyborach prezydenckich w USA prezydent Barack Obama, który zapewnił sobie reelekcję, uzyskał też potwierdzenie, że pokonał kandydata Republikanów Mitta Romneya także na Florydzie. *

Liczenie głosów zakończono tam w sobotę, ogłaszając zwycięstwo Obamy w tym stanie, co oznacza, że ostatecznie prezydent uzyskał 332 głosy elektorskie, a Romney - 206. Wynik głosowania na Florydzie to 50 proc. dla Obamy i 49,1 proc. dla Romneya. Prezydent wygrał ok. 74 tysiącami głosów i _ zgarnął _ 29 głosów elektorskich.

Mniej wyraźna wygrana - połową punktu procentowego - skutkowałaby obligatoryjnym ponownym przeliczaniem głosów, chyba że przegrany postanowiłby z tego zrezygnować.

W 2008 roku Obama pokonał na Florydzie Republikanina Johna McCaina stosunkiem 51 proc. do 48,2 proc. głosów. W 2000 roku konieczne było ponowne przeliczenie głosów, po którym okazało się, że George W. Bush uzyskał tam poparcie zaledwie 537 wyborców więcej niż kandydat Demokratów Al Gore.

Wygrana na Florydzie oznacza, że Obama zwyciężył w ośmiu z dziewięciu tzw. wahających się stanów (swing states). W tej kategorii przegrał jedynie w Karolinie Północnej, natomiast oprócz Florydy był górą w stanach: Ohio, Iowa, New Hempshire, Wisconsin, Wirginia, Kolorado i Nevada.

Czytaj więcej w Money.pl
Kubańczycy coraz częściej stawiają na Obamę W przeszłości kubańscy imigranci-naturalizowani obywatele USA, którzy przybyli tam po rewolucji na Kubie, masowo głosowali na Republikanów.
Obama jest dobry, zapewni ciepłą wodę w kranach W jaką stronę zmierza Ameryka - tłumaczy prof. Dariusz Filar.
Wyraził podziw dla zdrowego rozsądku Obamy Premier Włoch w depeszy gratulacyjnej do Baracka Obamy napisał, że dzięki jego ponownemu wyborowi na prezydenta USA _ Italia może liczyć na silną i solidarną Amerykę _.
Tagi: wybory prezydenckie w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz