Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Barclays Capital: Fiskalny pakiet w USA nie jest przełomem

0
Podziel się:

Wczorajszy komentarz banku porównuje porozumienie do zabandażowania niezaleczonej rany: Jest to postęp, ale nie przełom zmieniający reguły gry.

Barclays Capital: Fiskalny pakiet w USA nie jest przełomem
(swanksalot/CC/Flickr)

Porozumienie prezydenta i Kongresu USA w sprawie pakietu fiskalnego odsuwa problem w czasie, ale nie rozwiązuje zasadniczego problemu narastania fiskalnego deficytu i związanego z nim ryzyka obniżki ratingu AAA - sądzi Barclays Capital.

Wczorajszy komentarz banku porównuje porozumienie do zabandażowania niezaleczonej rany: _ Jest to postęp, ale nie przełom zmieniający reguły gry _.

_ - Co więcej porozumienie następuje w czasie, gdy szacunki potencjalnego wzrostu amerykańskiego PKB są obniżane _ - dodaje bank, który w tych dniach obniżył swoją własną prognozę PKB do 1,7 proc. z 2,5 proc. za bieżący rok oraz do 2,5 proc. z 3,4 proc. za 2012 r.

_ - Wszystkie domniemane oszczędności mogą się nie ziścić, jeśli odczyt PKB w dalszym ciągu będzie okazywał się niższy niż zakłada to podstawowy scenariusz rządowych prognoz fiskalnych _ - stwierdzili analitycy banku.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t153677.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;dogadal;sie;z;republikanami,182,0,884150.html) USA został jeden dzień. Obama zadowolony
Według nich stosunek agencji ratingowych zależeć będzie od tego, jak ocenią one proponowany w układzie mechanizm wymuszania dyscypliny wydatków. Agencje oczekiwały konsolidacji fiskalnej na większą skalę niż zakłada to przyjęty plan (około 4 bln dolarów wobec przyjętych 2,5 bln dolarów).

Plan uzgodniony przez Kongres i administrację Baracka Obamy przewiduje, że pułap długu zostanie podniesiony o 2,4 bln dolarów z obecnego 14,3 bln dolarów, powstanie ponadpartyjna komisja z zadaniem redukcji deficytu o 1,5 bln dolarów, niezależnie od cięć wydatków na sumę 1 bln dolarów przyjętych już teraz.

Redukcja deficytu na łączną sumę 2,5 mld dolarów rozłożona jest na 10 lat począwszy od powyborczego roku 2013. W ramach zmniejszenia deficytu o 1 bln dolarów obcięte zostaną po równo wydatki w sferze wojskowej i cywilnej, (ale programy wsparcia najuboższych, wydatki socjalne i Medicare są zwolnione z cięć). Z kolei redukcja w wys. 1,5 bln dolarów obejmie zarówno świadczenia socjalne jak i podatki.

Propozycje komisji zostaną potraktowane priorytetowo i zostaną przyjęte z zastosowaniem szybkiej ścieżki legislacyjnej. Jeśli komisja nie przedstawi propozycji w wyznaczonym terminie, to wprowadzony zostanie mechanizm wymuszania dyscypliny przewidujący zrównoważone cięcia wydatków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiatowa;gospodarka;nad;przepascia;sprawdz;ile;za;to;zaplacisz,136,0,814984.html) Światowa gospodarka nad przepaścią Money.pl analizuje, jak kłopoty świata odbiją się na życiu Polaków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t112053.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/izba;reprezentantow;uchwalila;plan;podniesienia;limitu;zadluzenia,183,0,884663.html) Decydujące głosowanie w USA. Czekają na ostateczną decyzję Przeciw uchwale była część kongresmanów z republikańskiej prawicy skupionej w Tea Party oraz około połowy Demokratów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t142812.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/frank;szwajcarski;znow;drozeje;jest;nowy;rekord,179,0,884403.html) Frank znów drożeje. Jest nowy rekord Wbrew rynkowym oczekiwaniom kurs szwajcarskiej waluty wcale nie chce spadać i od rana umocnił się wobec złotego o ponad 3 procent. Za franka trzeba było już zapłacić nawet 3,62 zł. Inwestorzy czekają na wynik ostatecznego głosowania w USA.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)