Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BBC. Policja zbada, czy nadmiernie wysokie odprawy były przestępstwem

0
Podziel się

Od 2005 roku publiczny nadawca wypłacił swym kierownikom odprawy w łącznej kwocie 60 mln funtów. W wielu wypadkach - więcej, niż im przysługiwało.

BBC. Policja zbada, czy nadmiernie wysokie odprawy były przestępstwem
(Gene Hunt/CC/Flickr)
bEhySVvp

Brytyjska policja poinformowała, że jej służby antykorupcyjne badają, czy odprawy wypłacane przez publiczną korporację radia i telewizji BBC pracownikom na stanowiskach kierowniczych miały charakter przestępczy.

W ubiegłym miesiącu nadzorujące publiczne wydatki Państwowe Biuro Audytu (NAO) uznało, że BBC bezprawnie podwyższyło i tak sowite odprawy dla swych menedżerów.

Według NAO od roku 2005 do marca roku bieżącego publiczny nadawca wypłacił swym wyższym pracownikom kierowniczym odprawy w łącznej kwocie 60 mln funtów, a przypadku 14 spośród 60 zbadanych świadczeń tego rodzaju beneficjenci otrzymali więcej pieniędzy niż im formalnie przysługiwało. Kosztowało to podatników co najmniej milion funtów.

bEhySVvr

Niektóre z zakwestionowanych w raporcie NAO wypłat zatwierdził były dyrektor generalny BBC Mark Thompson, który jest obecnie prezesem spółki, wydającej dziennik _ New York Times _.

W następstwie ujawnionych przez NAO informacji brytyjscy parlamentarzyści zwrócili się do policji z pisemnym wnioskiem o zbadanie odpraw i sprawdzenie, czy zarząd BBC dopuścił się nadużycia swych uprawnień. Detektywi rozważają obecnie, czy wszcząć formalne dochodzenie.

_ Analizujemy informacje by przekonać się, czy zawierają one cokolwiek, co narzucałoby potrzebę podjęcia śledztwa kryminalnego _ - powiedział rzecznik londyńskiej Policji Metropolitalnej.

R_ aport Państwowego Biura Audytu nie zawiera żadnych dowodów na przestępcze postępowanie w odniesieniu do tych odpraw _ - oświadczyła rzeczniczka BBC.

bEhySVvx
Czytaj więcej w Money.pl
Ministerstwo Finansów zabiera się za płace Sprawdzili służbę cywilną, zabiorą się za pracowników rządowych i samorządowych.
Mogą dostać nawet około 30-proc. podwyżki Na pierwszy etap podwyżek wynagrodzeń pracowników publicznych szkół wyższych w 2013 roku przeznaczonych zostanie 907 mln złotych.
Na tym projekcie BBC straciła 100 mln funtów W założeniach cyfryzacja miała zapewnić usprawnienie pracy i zmniejszenie kosztów.
bEhySVvS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)