Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie trzeci pas na A2 między Warszawą a Łodzią

64
Podziel się

To znakomita informacja dla kierowców jeżdżących autostradą A2 między Łodzią a Warszawą. Ten zakorkowany fragment trasy doczeka się trzeciego pasa. Jest decyzja i podpis ministra.

Będzie trzeci pas na A2, szansa na odkorkowanie
Będzie trzeci pas na A2, szansa na odkorkowanie (Łukasz Szczepański/REPORTER)
bEqGehLV

Budowa trzeciego pasa autostrady A2 między Warszawą a Łodzią ruszy za 2-2,5 roku – informuje RMF. Szerszą A2 być może pojedziemy na przełomie 2023/2024 roku.

Decyzja już jest, pod planem inwestycyjnym podpisał się też minister infrastruktury.

bEqGehLX

Na czas budowy trzeciego pasa ruch na autostradzie nie będzie wstrzymywany. Ponadto - jak informuje RMF - być może przy okazji budowy trzeciego pasa zostanie wymieniona obecna nawierzchnia na A2 między Warszawą a Łodzią.

Podobną decyzję w maju wydał wojewoda wielkopolski. Zdecydował o poszerzeniu nawierzchni autostrady A2 na niewielkim fragmencie.

Trzeci pas dobudowany będzie na ponad 15-kilometrowym odcinku od węzła "Poznań Zachód" do węzła "Poznań Krzesiny".

Z wnioskiem o rozbudowę trasy zwrócił się do wojewody Zbigniewa Hoffmanna inwestor - Autostrada Wielkopolska S.A. Koszt rozbudowy szacuje się na ok. 100 mln zł.

bEqGehMd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Koniec z korkami na autostradach. Wszystko wyjaśni się za dwa lata
bEqGehMy
KOMENTARZE
(64)
ewa
2 lata temu
już nie pukaj się w czoło bo ci nie pomoże
Darq
3 lata temu
I jeszcze taka konkluzja - poprawa dróg musi iść w parze z poprawą kolei. W przeciwnym wypadku będziemy tylko poszerzać drogi, a przecież część ludzi spokojnie mogłaby się przesiąść na pociąg i czasem nawet szybciej dojechać...
Darq
3 lata temu
To decyzja w dobrym kierunku, ale już jej realizacja - jak dla mnie jest dyskusyjna. Zawsze jak jadę lewym pasem i mam te 4-5 metrów z lewej strony na które mogę uciec gdyby ktokolwiek wtargnął mi na pas - czuje się bezpieczniejszy. Na tej części powinno się posadzić rośliny albo zamontować jakieś osłony, żeby kierowcy z przeciwległych kierunków w nocy się nie oślepiali. Trzeci pas należało zaprojektować i poszerzać na zewnątrz...
bEqGehMz
Jacek
3 lata temu
Strata pieniedzy. I tak wsZyscy pojadą środkowym i lewym... Najpierw nauczmy sie jezdzic.
mmmm
3 lata temu
Od konotopa do A1 ma to sens. Jednak bez normalnej obwodnicy Warszawy, nie s8 puszczone przez prawie środek warszawy, nic to nie da.
...
Następna strona