Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje
04.12.2018 15:19

Drogi w Polsce. Można liczyć na szybką rozbudowę autostrady A2

Autostrada A2 w województwie mazowieckim będzie rozbudowana, i to dosyć szybko. Tak wynika ze słów pełnomocnika rządu ds. budowy nowego megalotniska i węzła komunikacyjnego w centrum Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Autostrada A2 w województwie mazowieckim będzie rozbudowana

- Sieć dróg w województwie mazowieckim musi uwzględniać budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Projekty takie jak rozbudowa autostrady A2 nie mogą być dalej odkładane - zadeklarował we wtorek pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.

A2 to w zamyśle trasa przebiegająca od wschodniej do zachodniej granicy naszego kraju na wysokości takich miast jak Warszawa, Łódź i Poznań. Na razie gotowy jest fragment od granicy z Niemcami do Warszawy. Trwa budowa odcinka stanowiącego fragment południowej obwodnicy Warszawy, dalej mamy jeszcze krótki gotowy odcinek kończący się przed miejscowością Kałuszyn.

Zobacz też: Będą kary dla sklepów za utylizację żywności

Dalsze fragmenty - aż do granicy z Białorusią w miejscowości Kukuryki - mają wydaną tak zwaną decyzję środowiskową.

7 listopada 2017 r. Rada Ministrów przyjęła Koncepcję przygotowania i realizacji inwestycji Port Solidarność - Centralny Port Komunikacyjny.

Usytuowany między Łodzią a Warszawą Centralny Port Komunikacyjny ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Po pierwszym etapie budowy ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln.

Lotnisko ma powstać na ok. 3 000 ha gruntów. Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a sam port ma być budowany przez kolejne 8 lat, czyli do końca 2027 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inwestycje, CPK, autostrada a2, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

MagdziaCałe szczęście, że nawiedzona sekta zostanie osunięta od powielania "niedorozwiniętych" pomysłów i nie zdąży zrealizować planu wbrew rozsądkowi i … Czytaj całość

04-12-2018

PiorunA2 na odcinku Warszawa - Łódź o pomstę do nieba woła - to nie jest autostrada tylko jakaś tania podróbka. Czas najwyższy na zrobienie z niej … Czytaj całość

04-12-2018

htwJak go wybudują to samoloty już nie będą latać bo zabraknie ropy.

Rozwiń komentarze (12)