Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Będzie obniżka stóp, ale nie w tym roku

0
Podziel się:

Dziś decyzja RPP. Analitycy uważają, że nie zmieni stóp procentowych.

Będzie obniżka stóp, ale nie w tym roku
(Amorphis/iStockphoto)

Osoby spłacające kredyty w złotych nie powinny się obawiać, że w najbliższym czasie wzrośnie ich oprocentowanie. Jeśli potwierdzą się opinie ekonomistów, Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni na dziś wysokości stóp procentowych i nie stanie się tak przez kilka nadchodzących miesięcy.

Analityk domu maklerskiego Millennium Łukasz Bugaj uważa, że wysokość stóp zmieni się dopiero w przyszłym roku. Wtedy możemy według niego spodziewać się ich obniżki.

- _ Ciężko sobie wyobrazić podwyżkę stóp procentowych w obliczu spowolnienia, jakiego doświadczy nasza gospodarka. Z drugiej strony wysoki kurs euro w stosunku do złotego i wciąż podwyższony poziom inflacji wskazuje na to, że Rada będzie niechętna co do obniżki stopy procentowej. Tym niemniej te obniżki nastąpią, jednak jeszcze nie w tym roku _ - mówi analityk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ŁUKASZA BUGAJA:

Decyzję RPP w sprawie wysokości stóp poznamy po południu. Obecnie podstawowa stopa procentowa NBP wynosi 4,5 procent.

Więcej na temat decyzji RPP w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/belka;podwyzek;bedzie;tyle;ile;potrzeba,10,0,832266.html) Belka: Podwyżek będzie tyle ile potrzeba W opinii szefa NBP, możliwe jest, że inflacja zacznie spadać już w maju. Zapowiada podwyżki stóp, ale zaznacza, że woli _ prowadzić politykę pieniężną skalpelem, a nie młotem pneumatycznym _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t37480.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/petru;decyzja;rpp;jest;zaskakujaca,224,0,827360.html) Petru: Decyzja RPP jest zaskakująca Wbrew prognozom analityków Rada Polityki Pieniężnej podniosła kolejny raz w tym roku stopy procentowe o 0,25 procent. Tym samym najważniejsza stopa NBP referencyjna wynosi 4,25 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/pawlak;przeciwny;windowaniu;stop,202,0,787146.html) Pawlak przeciwny windowaniu stóp _ Najważniejsze jest utrzymanie wsparcia rozwoju gospodarczego. Podnoszenie stóp go zdusi _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)