Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belka: Inflacja nie będzie problemem dla gospodarki

0
Podziel się

Prezes NBP krytykuje rząd za niesatysfakcjonującą konsolidację finansów.

Belka: Inflacja nie będzie problemem dla gospodarki
(Krzysztof Białoskórski<br>/orka.sejm.gov.pl)
bEiXfzZx

Prezes Narodowego Banku Polskiego uważa, że w najbliższym czasie inflacja nie będzie największym problemem dla polskiej gospodarki.

_ - Nie obawiam się wzrostu jej tempa. Wydaje mi się, że w najbliższym czasie inflacja nie będzie największym problemem _ - powiedział Belka w wywiadzie opublikowanym dziś w _ Tygodniku Powszechnym _.

Belka po raz kolejny powtórzył, że przeprowadzana przez rząd konsolidacja finansów publicznych jest niesatysfakcjonująca.

bEiXfzZz

_ - Z pewnym niepokojem spoglądam na ścieżkę konsolidacji budżetowej, która jest - delikatnie mówiąc - niesatysfakcjonująca. Oczywiście zawsze niepokoimy się o inflację, szukamy jej nawet tam, gdzie jej nie ma - taka jest konstytutywna cecha banku centralnego. Jeśli więc zobaczymy czynniki ją nasilające, to oczywiście podejmiemy odpowiednie działania _ - powiedział prezes NBP.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podwyzke;vat;odczujemy;juz;w;tym;roku,125,0,678269.html) Podwyżkę VAT odczujemy już w tym roku Teoretycznie zmiana stawek podatku VAT powinna przynieść nam spadek cen żywności. Jednak w praktyce już płacimy więcej - i w tym roku podwyżka sięgnie prawdopodobnie 1 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t100773.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dobre;dane;z;polski;o;pracy;i;inflacji,79,0,675919.html) Dobre dane z Polski o pracy i inflacji Eurostat: Zatrudnienie w II kwartale 2010 roku wzrosło o 0,8 proc. Ceny spadły.
bEiXfAaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)