Notowania

gospodarka polski
25.09.2013 22:25

Belka: Stopniowe ożywienie w naszej gospodarce niezagrożone

Szef banku centralnego mówił, że zgadza się z premierem Donaldem Tuskiem ws. diagnozy sytuacji gospodarczej naszego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/Reporter)

Na podstawie wszystkich sygnałów, które płyną z gospodarki wydaje się, że powolne, stopniowe, ale jednak ożywienie jest niezagrożone - uważa prezes NBP Marek Belka.

Szef banku centralnego mówił, że zgadza się z premierem Donaldem Tuskiem ws. diagnozy sytuacji gospodarczej naszego kraju.

_ Zgadzam się z tym, że najgorsze w Polsce minęło _ - powiedział dziennikarzom w Sopocie podczas Europejskiego Forum Nowych Idei Belka. Przyznał jednak, że sytuacja ekonomiczna mogłaby być lepsza, bo - jak się wyraził - teraz _ szału nie ma i gospodarka nie hula _.

_ Ale mamy coraz więcej dobrych sygnałów. A to trochę szybszy wzrost produkcji przemysłowej, a to szybszy wzrost sprzedaży detalicznej, a to zmniejszające się bezrobocie w sierpniu, czego nigdy nie było, bo na ogół się w sierpniu zwiększało. To nie są wielkie wspaniałe informacje, które poprawiają życie każdej polskiej rodziny, ale ekonomista musi patrzeć na takie właśnie informacje i z tego wyciąga wniosek _ - oświadczył.

Szef NBP powtórzył, że co najmniej do końca roku stopy procentowe NBP pozostaną na niezmienionym poziomie. _ Obiecujemy, że to ożywienie (gospodarcze) będzie stopniowe. Stopniowe, to nie znaczy jakieś żywiołowe, fantastyczne _ - mówił. Jego zdaniem właśnie dlatego w najbliższym czasie nie będzie większych impulsów dla wzrostu inflacji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gospodarka polski, marek belka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz