Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
03.08.2011 19:09

Berlusconi: To nie jest nasz kryzys, to kryzys planetarny

Premier Włoch Silvio Berlusconi zapewnił w wystąpieniu w Izbie Deputowanych, że kraj jest stabilny ekonomicznie i finansowo. Nasza gospodarka ma mocne fundamenty - powiedział.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Włoch Silvio Berlusconi zapewnił w wystąpieniu w Izbie Deputowanych, że _ kraj jest stabilny ekonomicznie i finansowo _. _ Nasza gospodarka ma mocne fundamenty _ - powiedział.

Międzynarodowy kryzys _ należy rozwiązywać z konsekwencją i stanowczością, nie podążając za nerwowością rynków _ - mówił szef rządu, kładąc nacisk na to, że obecne trudności to wynik _ ataku na euro _ i _ spekulacji _.

Szef rządu oświadczył: _ - Konieczne jest zagwarantowanie rynkom pewności _. Podkreślił również, że włoski system bankowy jest silny, a banki _ przezwyciężyły kryzys _.

Przedstawiając informację na temat sytuacji gospodarczej Włoch w związku z międzynarodowym kryzysem i wstrząsami na rynkach finansowych, Berlusconi zapewnił:
_ - Umocniliśmy stan finansów publicznych _. Wyraził przekonanie, że dalszej ich poprawie służy program oszczędnościowy rządu uchwalony w połowie lipca.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t124008.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/to;przez;nich;tracisz;na;gieldzie;i;placisz;wyzsze;raty,233,0,880617.html) Zobacz przez kogo płacisz wyższe raty i tracisz na giełdzie - Jak często zdarza się w czasie kryzysu zaufania, rynki nie doceniły naszej stabilności, nie uznały stałości naszego systemu bankowego, sytuacji majątkowej rodzin _ - oświadczył Berlusconi.

_ - Niech każdy wniesie swój wkład: stabilizacja jest od zawsze zwycięskim orężem przeciwko spekulacji _ - mówił.

_ - Nie zrobiliśmy mało, ale wiemy, że trzeba jeszcze wiele zrobić _ - dodał włoski premier. Za priorytet uznał ożywienie wzrostu gospodarczego.

_ - Nikt nie neguje tego, że jest kryzys, wszyscy musimy działać, by go przezwyciężyć. Słuchacie przedsiębiorcy, który ma trzy firmy na giełdzie, a zatem siedzi w finansowym okopie świadom każdego dnia tego, co dzieje się na rynkach _ - powiedział Berlusconi.Wskazał: _ Trzeba wyprowadzić Włochy z kryzysu, który nie jest włoski, ale planetarny _.

Premier odwoływał się _ ducha patriotycznego _ we wszystkich siłach politycznych i apelował do opozycji o wspólne działanie.

Berlusconi oznajmił, że w czasie najbliższych 20 miesięcy do następnych wyborów _ rząd będzie rządził _. Zapowiedział, że jego gabinet podczas czwartkowego spotkania w ramach komisji trójstronnej będzie apelował do wszystkich o _ współpracę dla stabilizacji, wzrostu i spójności społecznej _.

Wystąpienie premiera w parlamencie opóźniono o ponad dwie godziny. Nieoficjalnie włoskie media poinformowały, że Berlusconi chciał przemawiać dopiero po zamknięciu giełdy w Mediolanie.

Kryzys we Włoszech. Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wlosi;zaciskaja;pasa;maja;pakiet;oszczednosciowy,83,0,873811.html) Chcą uspokoić rynek. Cena to 47,3 mld euro Włosi będą płacić za wizyty u lekarza. Politycy będą mniej zarabiać. _ - Bardzo chciałbym dać Włochom to, co obiecałem, ale teraz nie jest to możliwe _- mówi premier Berlusconi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t37827.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wlochy;przyjma;kryzysowy;pakiet;oszczednosciowy,188,0,872636.html) Ekonomista: Włosi sami sobie winni Senat Włoch przyjmie dziś rządowy pakiet oszczędnościowy, jutro zrobi to samo Izba Deputowanych. Dziennikarze i ekonomiści ostro krytykują rząd. Zobacz ich opinie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t94137.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/amerykanie;coraz;bardziej;sie;boja;tym;razem;wlochow,174,0,871086.html) Amerykanie coraz bardziej się boją Fala wyprzedaży, jaka przetoczyła się przez europejskie rynki akcji, dotarła również za Ocean.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz