Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Berlusconi zapowiada nowe kroki antykryzysowe

0
Podziel się:

Premier Berlusconi usłyszał od partnerów z Niemiec i Francji, że Włochy muszą jak najszybciej wcielić w życie odważne kroki.

Berlusconi zapowiada nowe kroki antykryzysowe
(PAP/EPA)

Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział po szczycie UE w Brukseli dalsze kroki na rzecz uzdrowienia zadłużonych finansów państwa i rozwoju. Wcześniej jego rząd wzywali do tego kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy.

Podczas unijnego szczytu premier Berlusconi usłyszał od partnerów z Niemiec i Francji oraz przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya, że Włochy muszą jak najszybciej wcielić w życie _ odważne kroki _. W odpowiedzi wczoraj wieczorem oświadczył, że będzie ponownie nalegał na podniesienie wieku emerytalnego. Zaznaczył, że postara się przekonać do tego koalicjanta, czyli Ligę Północną.

_ - Musimy wziąć pod uwagę, że średnia długość życia we Włoszech wynosi około 80 lat, a dla młodych ludzi coraz trudniejszym zadaniem jest utrzymywanie osób, które idą na emeryturę w wieku 58 lat i dożywają osiemdziesiątki. To niesprawiedliwy ciężar na ich barkach _ - stwierdził włoski premier.

Czytaj w Money.pl

Relacjonując przebieg szczytu, poinformował dziennikarzy: - _ Powtórzyłem, że naszym celem jest równowaga w finansach publicznych w 2013 roku, ale można by zmniejszyć zadłużenie wcześniej, wystawiając na sprzedaż nieruchomości dziedzictwa publicznego _.

Silvio Berlusconi postawił również zarzuty swym przeciwnikom politycznym w kraju mówiąc: - _ Mamy antywłoską opozycję, która w walce z rządem sieje pesymizm i defetyzm _. _ Te rzeczy podchwytują potem lewicowe dzienniki, które są kopiowane za granicą, a przez to szerzy się negatywny obraz Włoch, który nie jest prawdziwy _ - podkreślił włoski premier.

W Brukseli odbył się wczoraj szczyt przywódców 27 państw UE, czyli Rada Europejska, a następnie rozmowy w gronie 17 państw strefy euro. Dyskutowano głównie o sposobach powstrzymania kryzysu w strefie euro oraz ratowania bankrutującej Grecji.

Czytaj więcej o włoskim kryzysie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t113221.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wlochy;przyjely;wieksze;oszczednosci;cel;wyjscie;z;kryzysu;w;2013,131,0,905091.html) Jest megapoprawka. Wyciągnie ich z kryzysu? Senat Włoch uchwalił nową, uzupełnioną o kolejną poprawkę, wersję programu oszczędnościowego rządu Silvio Berlusconiego i udzielił wotum zaufania gabinetowi. Pakiet ma przynieść 54,2 miliarda euro oszczędności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t154524.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowy;podatek;berlusconi;ratuje;wlochy,202,0,890826.html) Nowy podatek. Berlusconi ratuje Włochy Rząd ekspresowo przyjął plan oszczędnościowy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)