Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artur Nawrocki
|

Bernanke nie dodrukuje dolarów

0
Podziel się:

Na początku wystąpienia szefa Fedu indeksy amerykańskie mocno spadły.

Bernanke nie dodrukuje dolarów
(United States Federal Reserve/public domain)

Szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke zapowiedział, że bank centralny przyjrzy się bliżej w nadchodzącym miesiącu gospodarce, by móc zastosować szybkie kroki w celu stymulowania wzrostu.

Przewodniczący Fedu podkreślił, że gospodarka Stanów Zjednoczonych nie rośnie tak szybko jak oczekiwano. Aczkolwiek Rezerwa Federalna dołoży wszelkich starań, by przywrócić wysoki stopień zatrudnienia i rozwoju.

Zwrócił też uwagę, na to że jego ma ograniczony wpływ, jako bank centralny na ekonomię w szczególności w dłuższym terminie. Skrytykował konflikt w Kongresie jako element stający na drodze rozwiązaniom w dziedzinie polityki gospodarczej i podatkowej.

Zobacz jak zareagowali inwestorzy po wystąpieniu

Indeksy amerykańskie na początku wystąpienia mocno spadły w dół. Jednak z biegiem czasu inwestorzy powstrzymali spadki.

Na 20 września zaplanowane jest dwudniowe spotkanie, które ma pozwolić na głęboką dyskusję na temat tego co bank centralny powinien zrobić by przeciwdziałać rozczarowującemu wzrostowi.

Dowiedz się więcej o wpływie FED na rynki i gospodarkę
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t75513.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wall;street;wierzy;w;fed;mocne;spadki8230;,236,0,896748.html) Wall Street wierzy w Fed. Mocne spadki... Inwestorzy znów skłonni są do większego ryzyka. Wszystko przez Bena Bernanke.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t127864.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;i;amerykanie;trzesa;gieldami;co;na;to;gpw,82,0,852818.html) Jak GPW zareaguje na USA i Grecję? Mimo fatalnych informacji ze strefy euro i USA Warszawa broni się przed spadkami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t141375.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/bernanke;stymulacja;niezbedna;do;odbudowy,15,0,846863.html) Bernanke: Stymulacja niezbędna do odbudowy Wypowiedź Bena Bernanke sprawiła, że amerykańska giełda po raz kolejny znalazła się na minusach.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)