Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bez odejścia Asada nie będzie Genewy 2

0
Podziel się

Przywódca opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej Ahmad Dżarba oświadczył, że opozycja nie weźmie udziału w planowanej konferencji pokojowej

Bez odejścia Asada nie będzie Genewy 2
(PAP/EPA)
bEqDdNOt

Przywódca opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej Ahmad Dżarba oświadczył, że opozycja nie weźmie udziału w planowanej konferencji pokojowej w Genewie, jeśli nie powstanie jasny harmonogram odejścia prezydenta Baszara el-Asada od władzy.

_ Postanowiliśmy nie przystępować do rozmów z Genewie, o ile nie odbędą się z godnością i o ile nie będzie skutecznego przekazania władzy w ramach konkretnych ram czasowych oraz jeśli przy stole negocjacji obecny będzie okupant-Iran _ - powiedział Dżarba w czasie nadzwyczajnego posiedzenia Ligi Arabskiej w Kairze.

Deklaracje Dżarby stawiają konferencję na temat możliwości zakończenia konfliktu w Syrii, zwaną Genewa 2, pod znakiem zapytania. Wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii Lakhdar Brahimi mówił, że nie może być warunków wstępnych przed długo oczekiwanymi rozmowami pokojowymi.

bEqDdNOv

Celem konferencji, na której zorganizowanie naciskają Rosja i USA, jest zgromadzenie przy stole rozmów delegacji zarówno syryjskiej opozycji, jak i reżimu w Damaszku. Konferencję wielokrotnie odkładano m.in. z powodu sporów między światowymi mocarstwami, podziałów wewnątrz syryjskiej opozycji oraz nieprzejednanych stanowisk reżimu Asada i syryjskich rebeliantów.

Przedstawiciele krajów arabskich i Zachodu zastrzegali w tym tygodniu, że prawdopodobnie niemożliwe będzie dojście do porozumienia wszystkich stron i utrzymanie listopadowego terminu konferencji. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w konflikcie w Syrii od marca 2011 roku zginęło ponad 120 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/113/m190321.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syryjska;opozycja;odmawia;udzialu;w;rozmowach,92,0,1400668.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Syryjska opozycja nie chce rozmawiać
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/8/m204808.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/al-kaida;w;syrii;oskarzona;o;liczne;zbrodnie,111,0,1399919.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Al-Kaida w Syrii oskarżona o liczne zbrodnie
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m219681.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/baszar;al;asad;zapowiada;syria;nie;podporzadkuje;sie;woli;onz,84,0,1391444.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Syria nie podporządkuje się woli ONZ"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/87/m281175.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;nie;maja;watpliwosc;assad;uzyl;broni;chemicznej,57,0,1370937.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA: "Assad przekroczył czerwoną linię"
bEqDdNOW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)