Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce nadal rośnie

0
Podziel się:

W Polsce ponad 2 miliony ludzi nie ma pracy. Zdaniem rządu na koniec roku stopa bezrobocia wyniesie 12,3 proc.

Bezrobocie w Polsce nadal rośnie
(Arsenik/iStockphoto)

Stopa bezrobocia w lutym wzrosła do 13,5 proc. wobec 13,2 proc. w styczniu. W Polsce przybyło w tym czasie ponad 47 tysięcy bezrobotnych._ _

_ Z sygnałów otrzymanych z urzędów pracy wynika, że głównymi przyczynami wzrostu bezrobocia była rejestracja osób dotychczas niepracujących. Ponadto rejestrowały się osoby po zakończeniu udziału w aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu, jak również po zakończeniu umów na czas określony, bądź po rozwiązaniu umów o pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy _ - komentuje resort pracy.

Liczba wolnych miejsc pracy i wolnych miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w lutym 2012 r. wyniosła 60,3 tys. i wobec stycznia 2012 r. wzrosła o 11,3 tys., czyli o 23 proc.

Liczba zgłoszonych w lutym wolnych miejsc pracy była o 19 proc. wyższa niż przed rokiem.

Więcej o bezrobociu w Polsce czytaj w Money.pl
Plaga bezrobocia. Bez Euro 2012 byłoby gorzej Ponad 2 miliony Polaków nie ma pracy. Money.pl sprawdził czy może się to zmienić oraz czy możemy liczyć na podwyżki płac.
Bezrobocie nie zwalnia z rozliczenia PIT Nawet jeśli nie dostajesz zasiłku z urzędu pracy, możesz być zobowiązany do złożenia rocznego zeznania.
Duży skok bezrobocia Zobacz, z czego wynika wyższe bezrobocie i czy jest szansa poprawę sytuacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)