Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BGK wyemituje obligacje infrastrukturalne

0
Podziel się:

W czerwcu BGK planuje emisję obligacji infrastrukturalnych IWS0645 na potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego. Może także przeprowadzić emisję obligacji w euro w trybie private placement.

BGK wyemituje obligacje infrastrukturalne
(materiały prasowe BGK)

W czerwcu BGK planuje emisję obligacji infrastrukturalnych IWS0645 na potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego. Może także przeprowadzić emisję obligacji w euro w trybie private placement - poinformował dyrektor Departamentu Długu Publicznego w MF Piotr Marczak.

_ - W czerwcu ograniczona będzie również potencjalna podaż na przetargu obligacji BGK - do 1 mld zł. Planowana jest emisja obligacji o rekordowo długim okresie wykupu na polskim rynku, który przypadałby w 2045 r. Emisja obligacji o tak dużej zapadalności stanowi wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu zgłoszonemu z polskiego sektora pozabankowego. Ze względu jednak na specyfikę tych obligacji oraz zmienność panującą na rynkach finansowych planowany przetarg ma charakter warunkowy, a jego przeprowadzenie uzależnione będzie od bieżącej sytuacji rynkowej _ - powiedział Marczak.

_ - BGK przygotowuje również emisję obligacji nominowanych w euro w systemie private placement. Emisja ta mogłaby być przeprowadzona także w czerwcu _ - dodał.

Zgodnie z czerwcowym planem podaży SPW BGK może przeprowadzić 22 czerwca przetarg obligacji infrastrukturalnych IWS0645 o wartości do 1,0 mld złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t98859.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/jest;nowe;zrodlo;pieniedzy;na;drogi,248,0,769784.html) Jest nowe źródło pieniędzy na drogi BGK wyemituje obligacje przychodowe, które nie powiększą dziury budżetowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t87500.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/na;co;bgk;obligacje;radziwill;wyjasnia,58,0,827194.html) Na co BGK obligacje? Radziwiłł wyjaśnia Działania banku mają stabilizować rynek długu - tłumaczy wiceminister finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t47498.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/jak;wyemitowac;obligacje;korporacyjne,180,0,799412.html) Jak wyemitować obligacje korporacyjne Istotnym atutem obligacji w porównaniu do kredytu bankowego jest fakt, że emitent najpierw spłaca odsetki, a kapitał dopiero w dniu ich wykupu.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)