Notowania

sytuacja na białorusi
05.01.2013 21:45

Białoruś: Główny ideolog zwolniony za Zieloną Kartę?

Główny ideolog Departamentu Dochodzeń Finansowych białoruskiego Komitetu Kontroli Państwowej (KKP) został zwolniony z tego stanowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(selensergen/iStockphoto)

Główny ideolog Departamentu Dochodzeń Finansowych białoruskiego Komitetu Kontroli Państwowej (KKP) został zwolniony z tego stanowiska - podał portal tut.by, dodając, że powodem było znalezienie przez KGB w jego mieszkaniu amerykańskiej Zielonej Karty.

Fakt zwolnienia Hienadzia Pracharcoua ze stanowiska głównego ideologa potwierdziło biuro prasowe KKP. Oficjalnie doszło do tego _ za porozumieniem stron _.

Portal tut.by pisze jednak, powołując się na nieoficjalne informacje z _ dobrze poinformowanego źródła _, że rzeczywistą przyczyną była rewizja w mieszkaniu Pracharcoua, podczas której znaleziono amerykańską Zieloną Kartę.

Wspomniane źródło twierdzi, że służby specjalne zwróciły uwagę na częste wizyty Pracharcoua w ambasadzie USA w Mińsku, co stało się powodem rewizji. - _ Pracharcoua wiele osób znało jako przeciwnika USA i Zachodu i dlatego znalezienie u niego Zielonej Karty było w KKP niemiłą niespodzianką _ - cytuje źródło portal tut.by.

Nie wiadomo, gdzie obecnie znajduje się były główny ideolog, który 2 października ub. r. otrzymał od prezydenta Alaksandra Łukaszenki medal _ Za nieposzlakowaną służbę _ I stopnia.

Główny ideolog to na Białorusi pracownik, który wyjaśnia kolegom politykę państwa. Według _ Naszej Niwy _ do jego zadań należy nadzorowanie i indoktrynacja pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Dyktator zakazuje rozwiązywać umów o pracę Na Białorusi pracownicy zakładów przemysłu drzewnego nie będą mogli rozwiązać umowy o pracę bez zgody dyrektora.
Nowa propozycja dla Depardieu. Kolejny kraj... Francuski aktor Gerard Depardieu, który otrzymał rosyjskie obywatelstwo, może odwiedzać Republikę Białoruś bez wizy.
Dewaluacja rubla? KGB: To wina hakerów Zgodnie z uzyskanymi informacjami, SMS-y wysłano za pośrednictwem serwera w Indiach i trwa śledztwo mające ustalić tożsamość hakerów.
Tagi: sytuacja na białorusi, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz