Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skokowy wzrost liczby ofert pracy. Idziemy na kolejny rekord bezrobocia

Internet to kopalnia wiedzy. Można na przykład sprawdzić, czy gospodarka rośnie, czy może się zwija na podstawie liczby nowych ofert pracy oferowanych online. Dane z września pokazują, że rośnie i to bardzo szybko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Kawka)
Pracy coraz trudniej znaleźć człowieka

Katedra Makroekonomii WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) regularnie analizują liczbę ofert pracy, które pojawiają się w internecie. Wrześniowe dane ich zaskoczyły. Choć szykowali się na spadek, to okazało się, że ofert pracy przybyło i to lawinowo.

Barometr Ofert Pracy, który wskazuje na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, wzrósł o 11,5 pkt w porównaniu z sierpniem i wyniósł 277 pkt. To bardzo blisko rekordowego wskazania z kwietnia, kiedy było 278 pkt.

*Zobacz też: Prezes Fakro: Wynagrodzenia co roku mogą wzrastać nawet o 10 proc. *

Ekonomiści wskazują na sprzeczne sygnały jakie płyną ostatnio z gospodarki. Jak podają, "Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wskazuje na symptomy pogarszającej się sytuacji w gospodarce". Jednak pracodawcy nadal zgłaszają nowe oferty pracy" - piszą w raporcie.

Jak wskazują, rynek pracy zachowuje się w sposób niestabilny. "Mogą przyczyniać się do tego niedobory pracowników w pewnych branżach i zawodach oraz utrzymywanie się w nich popytu na pracę, podczas gdy w innych popyt wydaje się wyczerpywać" - informują.

Dodają, że nawet jak wykluczy się pracujących sezonowo, to i tak stopa bezrobocia wciąż spada. We wrześniu najszybciej wzrastała liczba nowych miejsc pracy w usługach.

Wzrost liczby internetowych ofert pracy widać było we wszystkich województwach - podało biuro. Wśród województw o wysokiej stopie bezrobocia największy przyrost ofert internetowych ofert pracy zaobserwowano w woj. kujawsko-pomorskim, zaś najmniejszy w woj. lubelskim.

Liderem szybkości napływu ofert pracy jest woj. śląskie, natomiast redukcję liczby ofert zaobserwowano w czterech województwach: opolskim, lubuskim, podkarpackim, oraz świętokrzyskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bezrobocie, biec, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

AdW internecie lecą te same ogłoszenia od lat. A można po 10 razy wysyłać to brak odpowiedzi. Do tego jest wielki wysyp rzekomych ofert za granicę które … Czytaj całość

10-10-2018

terefereTo, że są ogłoszenia to nie znaczy, że nie ma chetnych pracowników. Te ogłoszenia to fikcja bo firmy w ten sposób monitorują rynek pracy. Sprawdzają … Czytaj całość

10-10-2018

JAKOLEJNY REKORD BEZROBOCIA??,DLACZEGO NIE PISZECIE ILE MILIONÓW MŁODYCH PRODUKTYWNYCH WYKSZTAŁCONYCH LUDZI WYJECHAŁO ZA GRANICĘ ?? A W POLSCE ZOSTALI … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)