Notowania

pomysł na biznes
02.12.2018 06:59

Pomysł na biznes: las w słoiku

Firma działa od roku i swój model biznesowy opiera na sprzedaży w centrach handlowych. W ciągu 12 miesięcy liczba klientów wzrosła dziesięciokrotnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Jesteśmy w stanie wyprodukować 4 tys. sztuk słoików miesięcznie - wylicza właściciel.

Las zamknięty w słoiku - to pomysł na biznes Macieja Grzduka, właściciela marki "Kawałek lasu". Jego firma oferuje kompozycje zamknięte w szkle. To tętniące życiem ekosystemy i prawdziwy dekoracyjny hit, który nie wymaga dodatkowej pielęgnacji.

Firma działa od roku i swój model biznesowy opiera na sprzedaży w centrach handlowych. W ciągu 12 miesięcy liczba klientów wzrosła dziesięciokrotnie. Lasami tworzonymi pod Warszawą zainteresowali się już kontrahenci z Litwy, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Firma oferuje pięć rodzajów kompozycji w różnych rozmiarach. Ceny? Od 100 do 300 zł za sztukę. - Rośliny, których używamy pochodzą głównie z terenów tropikalnych. Mech, który jest w Polsce pod ochroną uzyskujemy ze specjalnych hodowli od naszych dostawców - tłumaczy Maciej Grzduk.

Biznes prowadzi małżeństwo. W pracowni i pięciu punktach sprzedaży pracuje obecnie 15 osób. Skąd pomysł? - Prowadziłem z kuzynem firmę ogrodniczą. Tam zauważyłem, że ludzie potrzebują obcować z naturą, a nie każdy w może sobie na to pozwolić. Stąd pomysł na wprowadzenie roślin do domu w postaci lasu w słoiku - wspomina Grzduk.

"Kawałek lasu" powstał w listopadzie 2017 roku. Koszt inwestycji w pracownię, magazyn i punkty sprzedaży wyniósł ok. 500 tys. zł. Obecnie właściciele skupiają się na franczyzie. Koszt otwarcia własnego punktu sprzedaży w galerii handlowej to ok. 65 tys. zł.

Biznes cieszy się coraz większym zainteresowaniem. - Aktualnie jesteśmy w stanie wyprodukować 4 tys. sztuk słoików miesięcznie - wylicza właściciel. Z usług firmy w hurcie chętnie korzystają klienci instytucjonalni i biznesowi. Plany na przyszłość? - Pozyskanie nowych franczyzobiorców, rozwój sieci sprzedaży i poszerzenie asortymentu - podsumowuje Grzduk.

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

Tagi: pomysł na biznes, biznes, firma, wiadomości, wideo, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2018

MajkelJa mam las za oknem a słoiku trzymam ususzone grzyby z tego lasu

02-12-2018

ArtDokładnie. Ktos tu sie obudził z ręka w nocniku, bo w biurach takie lasy stoją juz paru lat i normalnie w swiecie sie już znudziły. Czy to pomysł na … Czytaj całość

02-12-2018

BbSerio ? Pomysł na biznes to może był 3 lata temu.

Rozwiń komentarze (6)