Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Blokada torów przerwana. Węgiel z Rosji znów wjeżdża na Ukrainę

16
Podziel się:
Blokada torów przerwana. Węgiel z Rosji znów wjeżdża na Ukrainę
(PKP PLK)
bEJICFYR

W miejscowości Konotop na Ukrainie przerwano blokadę połączenia kolejowego z Federacją Rosyjską. Prowadzili ją weterani wojny w Donbasie, którzy sprzeciwiają się wymianie handlowej Ukrainy z Rosją. Podobne blokady od ponad miesiąca funkcjonują na połączeniach kolejowych Ukrainy z terenami kontrolowanymi przez separatystów.

Blokada trwała od sobotniego wieczora. Blokujący próbowali wstrzymać ruch pociągów z Rosją, bo dowiedzieli się o transporcie rosyjskiego antracytu, który miał wjechać na Ukrainę. Zapowiadali, że to początek blokad na innych węzłach kolejowych na trasie do Rosji.

O przerwaniu blokady poinformowały ukraińskie koleje państwowe oraz sami blokujący. Umówiono się, że raz w miesiącu koleje będą przedstawiać zaangażowanym w blokady ukraińskim parlamentarzystom Semenowi Semenczence i Jehorowi Sobolewowi informacje o towarach, które przejeżdżają przez węzeł kolejowy.

bEJICFYT

Krótkotrwała blokada była zorganizowana przez weteranów walk w Donbasie i społecznych aktywistów. Od końca stycznia blokują oni tory prowadzące do tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Sprzeciwiają się handlowi z bojówkarzami. Blokujący nie wpuszczają na terytorium Ukrainy transportów antracytu - wysokoenergetycznego węgla wydobywanego na terenach opanowanych przez prorosyjskich separatystów.

bEJICFZu
wiadomości
gospodarka
gospodarka światowa
KOMENTARZE
(16)
ksmamona
5 lata temu
Polityka po ukraińsku. Mówimy Nie ale robimy coś zupełnie innego. Fakty są takie, że nie mają wyjścia ,chyba ,że chcą siedzieć przy świecach. Ukraina to BANKRUT nie ma zdolności finansowej wiec czekać końca należy.
pucio 54
5 lata temu
Jedzie tu Ruskimi onucami,słoniną i samogonem aż MIŁO.................
aryman
5 lata temu
weterani podejmują się blokady niezależnie od rządu?
bEJICFZv
rtr
5 lata temu
to może niech się przerzucą na ekogroszek ;D U nas pełno tego szajsu.
amar
5 lata temu
węgiel ów nie z Rosji ale z Donbasu pochodziło i to jest pierwsze kłamstwo... drugie że zdjęto blokadę Donbasu ona trwa a to znaczy że ukraińskie huty koksu mieć nie będą... zresztą władze republik już kijowskim oligarchom niczego już nie wyślą...