Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bojkot Euro 2012: Tusk jest przeciw i krytykuje PiS

0
Podziel się:

My wszyscy odrobimy tę stratę, jak dobra drużyna piłkarska - zapewnił premier.

Bojkot Euro 2012: Tusk jest przeciw i krytykuje PiS
(kprm.gov.pl)

Wszystkie wezwania do bojkotu EURO 2012 - zarówno te Polsce jak i za granicą - są niewłaściwe - uważa * premier polskiego rządu *. Jednocześnie twierdzo jednak, że należy ograniczyć kontakty polityczne z Ukrainą.

Donald Tusk rządu dzisiejszy apel Prawa i Sprawiedliwości nazwał nawet fatalnym rozpoczęciem Mistrzostw Europy. - _ To jest gol samobójczy. My wszyscy odrobimy tę stratę. Jestem przekonany, że jak dobra drużyna piłkarska, która tracąc taką głupią bramkę na początku, potrafi zebrać się do boju i odrobić taką stratę, że my Polacy odrobimy tę stratę ale ona jest jakby niepotrzebna. Źle byłoby, gdyby z Warszawy w dalszym ciągu płynęły takie głosy, które mogą zdegradować te Mistrzostwa Europy albo wręcz zablokować _ - powiedział szef rządu.

Po konsultacjach z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim uznał jednak, że dobrze byłoby ograniczyć kontakty polityczne na Ukrainie w czasie EURO 2012. - _ Ze względu na sytuację na Ukrainie, powściągliwość polskich polityków, jeśli idzie o obecność na wydarzeniach pozasportowych jest jak najbardziej wskazana. Przestrzegam polskich polityków różnych ugrupowań i różnych funkcji przed nadgorliwością, jeśli chodzi o obecność na uroczystościach oficjalnych _ - stwierdził premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

(Źródło: IAR)

Premier mówił podczas konferencji prasowej , że nie powinno się brać udział w różnych demonstracjach politycznych, które potem mogą zostać źle odczytane jako wsparcie dla niektórych działań ukraińskiego rządu.

Dziś Prawo i Sprawiedliwość wydało oświadczenie, w którym nawoływało do bojkotu Mistrzostw Europy w piłce nożnej na Ukrainie. Miało to związek z wydarzeniami politycznymi na Ukrainie oraz sytuacją uwięzionej liderki opozycji Julii Tymoszenko.

- _ Jestem przekonany, że znajdziemy jako polscy obywatele sposoby nacisku - dziś i w czasie trwania mistrzostw, aby rząd ukraiński w sposób humanitarny rozwiązał kwestię Julii Tymoszenko _ - stwierdził premier. Jak mówił, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby wszyscy polscy kibice bez wyjątku, począwszy od niego samego, przed Mistrzostwami Europy wystosowali list do władz Ukrainy. - _ Niech to będą tysiące i dziesiątki tysięcy listów do władz Ukrainy, że dla dobra przyjaźni polsko-ukraińskiej i dla dobra tych mistrzostw Julia Tymoszenko powinna znaleźć się na wolności _ - podkreślił Tusk.

_ - Ze względu na wyższe dobro powinniśmy tego typu społeczne akcje podejmować, ale niech nikt nie próbuje znowu rozwalić tych mistrzostw, a szczególnie zwracam się do wszystkich Polaków, nawet jeśli są czasami zacietrzewieni w swojej niechęci politycznej. Za dużo włożyliśmy w to wszystko wysiłku i pieniędzy. Nie rozwalajmy tego _ - podkreślił Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro odpowiada na bojkot. Przeczytaj list _ Krytycznie oceniamy apel pana prezesa Kaczyńskiego i PiS-u. Nie zgadzamy się, nie podzielamy tego sposobu myślenia. _
Kolejny polityk przyłącza się do bojkotu Ukrainy Prezydent Chorwacji Ivo Josipović odwołał swój udział w majowym szczycie państw Europy Środkowej w Jałcie na Krymie.
_ Bojkot Euro 2012 jest nieadekwatny _ Bronisław Komorowski twierdzi, że organizacja mistrzostw ma być gestem Ukrainy potwierdzającym wolę jej dążenia do integracji z Zachodem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)