Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boni: Interwencja walutowa jest potrzebna

0
Podziel się

Lekkie umocnienie złotego - zdaniem ministra - nie zagrozi eksporterom

Boni: Interwencja walutowa jest potrzebna
(kprm.gov.pl)
bEqzBnZx

Zdaniem Michała Boniego, ministra w Kancelarii Premiera, interwencja ministerstwa finansów na rynku walutowym świadczy o odpowiedzialności w myśleniu o finansach publicznych. Lekkie umocnienie złotego - zdaniem ministra - nie zagrozi eksporterom.

_ - Mocniejszy złoty zmniejsza zagrożenie inflacyjne. Nie zagraża eksporterom, jeżeli to umocnienie nie jest tak bardzo silne (...). 40 gr więcej to 16 mld zł w dół - jeżeli chodzi o zadłużenie zagraniczne. Ta interwencja jest bardzo potrzebna i świadczy o odpowiedzialności w myśleniu o finansach publicznych _ - powiedział Boni w TNV CNBC.

Boni powiedział, że rząd nie planuje podniesienia podatków w 2012 roku, a ograniczenie deficytu finansów publicznych do 3 proc. PKB będzie możliwe dzięki zawczasu podjętym działaniom, m.in. reformie dot. OFE, likwidacji emerytur pomostowych, czasowej podwyżce podatku VAT, zamrożeniu wynagrodzeń w administracji publicznej.

bEqzBnZz

Zobacz, jak w ciągu ostatniego miesiąca zmieniał się kurs złotego wobec euro:

Minister Boni powiedział, że w I kwartale 2011 roku wzrost gospodarczy wyniesie 4,2-4,4 proc._ - Myślę, że ten rok będzie dobry także, jeżeli chodzi o dochody dla budżetu _ - powiedział.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t137881.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;zapowiada;interwencje;zloty;zareagowal,208,0,816592.html) Belka zapowiada interwencję. Złoty zareagował Przez dwa lata NBP może wymienić na rynku walutowym nawet 30 mld euro. To środki pochodzące z UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/waluty;na;wakacje;warto;kupic;juz;teraz,132,0,817028.html) Waluty na wakacje warto kupić już teraz? Kto wybiera się na wakacje za granicę może skorzystać z umocnienia złotego i już teraz kupić część potrzebnych euro.
bEqzBoaa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)