Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Boni obiecał zapomogi za zniszczenia po nawałnicach

0
Podziel się:

Rząd wypłaci zasiłki dla poszkodowanych przez ostatnie nawałnice.

Boni obiecał zapomogi za zniszczenia po nawałnicach
(Agnieszka K. Jurek/East News)

Od jutra będą wypłacane zasiłki w wysokości do 6. tysięcy złotych dla poszkodowanych przez ostatnie nawałnice. Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni mówił w TVP INFO, że na pomoc dla poszkodowanych rząd przeznaczy około 5 milionów złotych.

Minister Boni wyjaśniał, że obecnie specjalne komisje oceniają straty. _ - Dzisiaj wieczorem będzie już wiadomo które rodziny je dostaną. Na ten cel przeznaczyliśmy już 5 milionów złotych - _zadeklarował Boni.

Michał Boni wyjaśnił, że ostatnie nawałnice wyrządziły poważne szkody. - _ Nawałnice dotknęły ponad 900 gospodarstw. w niektórych miejscowościach wichura zniszczyła nawet po 100 budynków - _ powiedział Boni.

Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w województwach Podlaskim, Warmińsko - Mazurskim i Świętokrzyskim.

Tymczasem z najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że czeka nas deszczowy tydzień z umiarkowaną temperaturą. Nie będzie też tak gwałtownych zjawisk pogodowych jak dziś w nocy w północnych regionach kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Wnioski o pomoc po burzach w kolejce Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni poinformował, że w kolejce czekają wnioski na kolejne 1,5 miliona.
Rząd wypłacił im już prawie 5 mln złotych Najwięcej - ponad 4 mln zł - dla poszkodowanych z województwa dolnośląskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)