Notowania

michał boni
21.06.2010 14:01

Boni: Potrzeba 20 mld zł oszczędności

Takie cięcia w sektorze publicznym pozwolą ograniczyć deficyt do 7 proc. PKB.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Takie cięcia w całym sektorze finansów publicznych pozwolą, aby jego deficyt spadł do 5,8-5,9 proc. w roku 2011 - uważa ministerMichał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera. *

_ - Mniej się obawiam o zagrożenie długiem, a bardziej o ścieżkę zmniejszenia deficytu sektora finansów publicznych. Nie mamy wpływu na zadłużanie się i deficyt samorządu, a chcemy by w 2011 roku deficyt spadł z około 7 proc. do 5,8-5,9 proc. PKB. To oznacza potrzebę oszczędności, nie tylko zresztą w budżecie, o około 20 mld zł. Pomóc może wzrost dochodów przy wzroście gospodarczym, zobaczymy o ile miliardów ten wzrost nastąpi _ - powiedział Boni w wywiadzie dla _ Tygodnika Powszechnego _.

Zdaniem szefa doradców premiera wzrost zadłużenia publicznego w budżecie na 2011 rok ograniczy wprowadzenie reguły wydatkowej oraz zmniejszenie potrzeb pożyczkowych w efekcie przesunięcia pieniędzy z agencji i funduszy na konto budżetu państwa.

_ - To oczywiście wymaga zmian w ustawie o finansach publicznych. Ale też np. administracja powinna robić zakupy centralnie, bo to jest tańsze _ - powiedział Boni.

Raporty Money.pl

Tagi: michał boni, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz