Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
boni
19.07.2013 17:15

Boni radykalnie tnie wydatki. Szuka oszczędności

O 55 mln zł ma zostać zmniejszony tegoroczny budżet Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stawinski/Reporter)

O 55 mln zł ma zostać zmniejszony tegoroczny budżet Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji - poinformował szef resortu Michał Boni. Zapowiedział, że oszczędności będzie szukał we wszystkich możliwych dziedzinach.

Jak poinformował Boni, w jego resorcie oszczędności - wymuszone przez zapowiedzianą nowelizację budżetu - mają wynieść 55 mln zł. - _ Szukamy oszczędności we wszystkich możliwych dziedzinach, bo nie chciałbym żadnej obciążać _ - powiedział.

- _ Na pewno będziemy przeglądali przetargi, które - w niektórych dziedzinach, są trochę spóźnione: czy nie da się ich przesunąć _ - dodał. Według niego część oszczędności da się też wprowadzić dzięki przetargom, w których udało się osiągnąć niższą niż wstępnie zakładano cenę: w niektórych przypadkach nawet o 30 procent.

Boni dodał, że resort postara się wprowadzić oszczędności związane z przetargami w taki sposób, by nie zaszkodziło to żadnemu z projektów. - _ Co najwyżej realizacja niektórych projektów zostanie nieco przesunięta w czasie _ - powiedział Boni, wyjaśniając, że chodzi o przesunięcie pomiędzy budżetem tegorocznym a przyszłorocznym.

Premier Donald Tusk poinformował we wtorek, że rząd przedstawi w sierpniu nowelizację tegorocznego budżetu. Przewiduje ona zwiększenie deficytu budżetowego o 16 mld zł i oszczędności w resortach rzędu 8,5-8,6 mld zł.

Tusk zapowiedział też, że poszczególne resorty otrzymają informację w sprawie oczekiwanych przez niego tegorocznych oszczędności, tzn. skali oszczędności, jak i sugestii, w których miejscach jest to najprostsze.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy pomysł Boniego zaszkodzi artystom? Pomysł udostępnienia zasobów kultury wywołał kontrowersje wśród twórców.
Ministerstwo podzielone. Jest podpis prezydenta Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o działach administracji rządowej.
Boni rozmawiał z rabinem i muftim o uboju Czy możliwe jest kontynuowanie uboju dla potrzeb religijnych w ramach działających w Polsce mniejszości wyznaniowych.
Tagi: boni, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz