Notowania

żywność
12-03-2018 (18:08)

Branża odpowiada na raport NIK o antybiotykach. "Leczenie zwierząt to wymóg prawny"

- Mięso trafiające na stół nie zawiera antybiotyków - przekonuje Aleksandra Porada z Krajowej Rady Drobiarstwa. Jak wyjaśnia, leki stosowane w hodowli drobiu, są podawane zwierzętom prze lekarzy weterynarii. - Takie jest prawo - dodaje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
NIK opublikował raport, z którego wynika, że 80 proc. hodowców stosuje antybiotyki w hodowli drobiu

- Mięso, trafiające na stół, nie zawiera antybiotyków - przekonuje Aleksandra Porada z Krajowej Rady Drobiarstwa. Jak wyjaśnia, leki stosowane w hodowli drobiu, są podawane zwierzętom przez lekarzy weterynarii. - Takie jest prawo - dodaje.

O sprawę podawania leków, w tym antybiotyków, w hodowli drobiu zapytaliśmy przedstawicielkę branży w związku z alarmującym raportem NIK o skali tego zjawiska. - Antybiotyki są podawane zwierzętom, bo takie jest prawo. Jeśli hodowca zobaczy, że jest problem ze stadem, to prawo zobowiązuje go do ulżenia cierpieniom. To lekarze weterynarii stosują leki i antybiotyki, którzy opiekują się stadami. Sugerowanie między słowami, że drób jest nimi faszerowany, godzi zarówno w hodowców, jak i lekarzy - mówi zdecydowanie Aleksandra Porada.

Tagi: żywność, nik, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2018

StaHSiedzę w drobiarstwie 15 lat. Antybiotyki podaje sie kaczkom i gęsiom aby powiększała się wątroba.

13-03-2018

bagnowystarczy wejsc na youtube i zobaczyc rzeczywistosc jak dzialaja fery--okropienstwo-mieso kiedys jedlismy raz w tygodni-wszyscy byli zdrowi- teraz … Czytaj całość

13-03-2018

tttW chwili obecnej nie ma polskiego zdrowego jedzenia, może gdzieś lokalnie jest sprzedawane przez jakich pasjonatów. Rośliny nawożą + opryski, Później … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (97)

Wybrane dla Ciebie