Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mundial 2014
03.07.2014 23:10

Brazylia: zawaliła się estakada w Belo Horizonte

Dwie osoby zginęły i 19 zostało rannych, gdy zawaliła się niedokończona estakada drogowa w Belo Horizonte, mieście goszczącym rozgrywki piłkarskich mistrzostw świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)

1/5

fot: PAP/EPA/Paulo Fonseca

Dwie osoby zginęły i 19 zostało rannych, gdy zawaliła się niedokończona estakada drogowa w Belo Horizonte, mieście we wschodniej Brazylii goszczącym rozgrywki piłkarskich mistrzostw świata - poinformowały miejscowe władze.

Zdjęcia telewizji Globo z miejsca zdarzenia ukazywały uwięzione pod gruzami pojazdy, w tym autobus komunikacji publicznej. Estakada, wciąż w budowie, zawaliła się na biegnącą pod nią ruchliwą ulicę.

Do wypadku doszło około 3 kilometrów od stadionu Mineirao, gdzie w przyszły wtorek rozgrywany będzie półfinałowy mecz mundialu. Od początku mistrzostw na arenie rozegrano już pięć spotkań.

Budowana estakada była jednym z projektów infrastrukturalnych, mających poprawić komunikację publiczną w mieście przed mistrzostwami świata.

ZOBACZ MOMENT ZAWALENIA ESTAKADY:

Wydatki rządu Brazylii na infrastrukturę i stadiony przed mundialem, a także liczne opóźnienia w budowie w ciągu minionego roku wywołały serię gwałtownych protestów w wielu miastach kraju.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: mundial 2014, brazylia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz